Tartu suurpõleng tõi firmale Eesti suurima kindlustushüvitise

Bambona ladu põles mullu 9. aprillil. See oli Tartu viimaste aastate suurim tulekahju.

FOTO: Margus Ansu

Mullu aprillis põles Tartus Teguri tänaval Bambona puu- ja juurviljaladu, laohoone hävis tulekahjus täielikult. Ettevõttel oli sõlmitud varakindlustusleping PZU kindlustusseltsiga. Nüüdseks on teada lõplikud kahjusummad ning kindlustuse hüvitatud põlengukahjud olid ligi 700 000 eurot. Kindlustusselts maksis esimesed hüvitised mullu kevadel.

Kindlustusseltside liidu kinnitusel oli see suurim mullu Eestis juhtunud tuleõnnetuste tõttu makstud varakindlustuse hüvitis.

 «PZU otsustas hüvitada hoone taastamistööde maksumuse summas 604 300,53 eurot, kaubakahju oli 48 679,83 eurot ning inventari ja seadmete kahju 42 554,30 eurot,» teatas kindlustusselts PZU. Summad ei sisalda käibemaksu.

Bambona uus ladu.

FOTO: Kristjan Teedema

Kindlustusselts hüvitas kahju järk-järgult: kaubakahju hüvitise maksis kindlustusfirma mullu mais ning esimese, enam kui 344 000 euro suuruse väljamakse ehitustööde hüvitamiseks tegi kindlustusfirma 2016. aasta juunis.

Lao juht Gert Murro sõnas, et uus ladu hakkas täies mahus tööle juba novembris. «Kuni oktoobrini töötas ladu osakoormusega,» märkis ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles