Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Elva uue kultuurikeskuse avapidu on välja müüdud

Galerii!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Pisut enam kui 1,35 miljonit eurot ja üheksa kuud kulus Elva kultuurikeskuse põhjalikuks uuendamiseks ning sisustamiseks. Päris valmis see tükk maad suuremaks ehitatud keskus veel pole, kuid juba laupäeva õhtul peetakse seal avapidu, kus tänatakse kultuurikeskuse uuendamisele kaasa aidanud inimesi.

«Proovisime just laval akustikat, see on väga hea,» ütles koorijuhiks õppinud Elva linnapea Eva Kams eile. «Eestis pole palju saale, kus saab mikrofonita esineda. Meil saab!»

Kultuurikeskuse varasemast tükk maad suuremas saalis on nüüd kaldpõranda asemel sile puitparketiga põrand, ka istekohti on sada rohkem ehk 256. Saalis võib korraldada kontserte, samuti sobib suuremaks ehitatud lava teatrietenduste andmiseks ning tulevikus saab näidata ka filme. «Kinotehnika maksab ligi 130 000 eurot, hakkame kohe selle ostmiseks raha otsima,» rääkis linnapea.

Lava tagant viib kitsas koridor esinejate poolele. Seal on näitlejate ja muusikute tarbeks üks suurem ühine ruum ning kaks kolmekohalist garderoobi, milles mõlemas on duširuum ja tualett.

Grafiithalli plaatpõrandaga fuajee on kohandatud hästi valgustatud kunstigaleriiks, kus eile seadis esimese näituse üles kunstnik Epp Maria Kokamägi. Keskuse suurte klaasseintega kultuurikohvikut hakkab pidama peatselt ka männilinna vanas raudteejaamas restorani avav OÜ Vana Vaksal.

Uues kultuurikeskuses töötas esialgu kino Heli, mis valmis 1985. aastal. Hiljem kohandati kinohoone huviala- ja kultuurikeskuseks Sinilind. YIT Ehitus alustas selles hoones suuri töid eelmise aasta mais.

Elva rahvas, kes on korralikku kultuurimaja oodanud ligi 30 aastat, on vastse keskuse avamispeole oodatud 11. märtsil, peaesineja on Anne Veski.

SA Elva Kultuur juhi Kätlin Saarela sõnul on kõik selle peo piletid välja müüdud. Esimese külalisetendusega saabub Elvasse 15. märtsil Rakvere teater ning ka selle etendus «Maalermeister» on välja müüdud.

Tagasi üles