Pühaste pruulikoda taastas ajaloolise keiserliku õllemargi

Jaan Olmaru
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pühaste pruulikoja pruulmeister Eero Mander näitab ajaloolise 
retsepti järgi pruulitud õlut Imperial Extra Double Stout, mis jõuab üle saja-aastase vahe järel Tartust taas Venemaa 
turule.
Pühaste pruulikoja pruulmeister Eero Mander näitab ajaloolise retsepti järgi pruulitud õlut Imperial Extra Double Stout, mis jõuab üle saja-aastase vahe järel Tartust taas Venemaa turule. Foto: Margus Ansu

Eesti käsitööõllede tipptegijate hulka kuuluv Pühaste pruulikoda taastas ajaloolise retsepti järgi kunagise Vene keisri õukonna ühe lemmikõlle ja hakkab seda idapiiri taha eksportima.

Pühaste uues pruulikojas valminud õlu Imperial Extra Double Stout tehti koostöös Peterburi pruulikojaga AF Brew. Viimase esindajad käisid möödunud aasta lõpus Pühaste peapruulmeistrilt Eero Mandrilt oskusi hankimas ja ühtlasi oma kogemusi jagamas.

Mandri sõnul on nad AF Brew’ga koos mitmeid festivale väisanud ja pruulikojaga head suhted loonud. Nii tekkis idee koostöös õlu teha. «Alguses see mõte aina venis ja venis, kuni lõpuks avastasime, et kunagi pruuliti Tartus ju häid stout’e, mida viidi ka Venemaale,» meenutas Mander keiserliku õlle taastootmise sünnilugu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles