Kui koolikirjandus kõrvale jätta, osutusid eesti kirjandusest kõige populaarsemateks raamatuteks Mart Sanderi romaan «Litsid», Mart Kadastiku romaan «Eluaegne» ja Olavi Ruitlase «Vee peal».
Tõlkekirjanduse seas olid lugejate lemmikud Paula Hawkinsi «Tüdruk rongis» ja Jojo Moyesi «Pärast sind» ning teadmiskirjanduse edetabeli eesotsas troonisid Stig Rästa «Minu Kennedy» ja Margit Kilumetsa «Jaak Joala: kuulsuse ahelad».
2016. aastal jätkus vähemalt pool tosinat aastat tagasi alguse saanud trend, et raamatukogu füüsilise kasutamise arv pisitasa langeb (ja seda mitte ainult Tartus). Nii vähenes aasta jooksul raamatukogu teenuseid kasutanud lugejate arv 3%, aga sealjuures laste osakaal lugejate arvust tõusis 4%.
Reaalsete külastuste arv (527 157) kahanes 1,3%. Virtuaalkülastuste arv (650 761) jätkab kasvamist ning suurenes eelmisel aastal 12%. Reaalsete ja virtuaalsete külastuste kogusummast moodustavad virtuaalkülastused juba 55%.
Raamatukogu teenindusjuhi Merike Karolini sõnul oli suuremas langustrendis aasta esimene pool, augustikuust hakkasid arvud kasvama, tõenäoliselt avaldas mõju ülikooli raamatukogu sulgemine. Aasta kõige iseloomulikumateks muutuseks peab teenindusjuht positiivse poole pealt lastekirjanduse laenutuste suurenemist üle 10% võrra ja negatiivse poole pealt ajakirjade laenutuse langust (13,5%).
Mitmed populaarsed eestikeelsed ajakirjad lõpetasid ilmumise (Geo, Cosmopolitan), aga ilmselt on lugeja leidnud ka kiiremaid võimalusi meelelahutust ja infot saamda. Karolini sõnul aitaks laenutuste arvu langust pidurdada uudisteoste järjekordade lühendamine. Kui 2015. aastal ootasid lugejad järjekorras raamatut umbes 25 000 korral, siis 2016. aastal juba 29 000 korral.
Muutuvas ühiskonnas muutub ka raamatukogu ning traditsiooniliste külastuste ja laenutuste kõrval saavad üha olulisemaks kirjandust ja teadmisi populariseerivad üritused ning raamatukogu tegevus virtuaalsfääris. 2016. aastal korraldasid linnaraamatukogu töötajad 559 üritust ja koolitust, neis kolmandiku noortele ja täiskasvanutele ning kaks kolmandikku lastele. Keskmiselt toimus 10-11 üritust nädalas ning see arv on viimased kolm aastat püsinud samal tasemel. Aasta jooksul sai raamatukogus vaadata 115 suuremat või väiksemat näitust.