Eile katsetasid Jõgevamaa gümnaasiumi abituriendid e-kirjandi kirjutamist. Et noored keelatud võtteid ei kasutaks, hoidis neil silma peal kooli õppejuht Anti Alasi (seisab vasakul) ja tehniliste küsimuste korral abistas neid e-eksami spetsialist Katrin Juurvee.
Eile katsetasid Jõgevamaa gümnaasiumi abituriendid e-kirjandi kirjutamist. Et noored keelatud võtteid ei kasutaks, hoidis neil silma peal kooli õppejuht Anti Alasi (seisab vasakul) ja tehniliste küsimuste korral abistas neid e-eksami spetsialist Katrin Juurvee. Foto: Eili Arula

Eile istusid Jõgevamaa gümnaasiumi abituriendid kooli arvutiklassides, kõrvaklapid peas, ning katsetasid, mismoodi näeks välja eesti keele riigieksami e-kirjandi kirjutamine. Õpilastel oli kolm tundi ja kolmkümmend minutit aega, et valmis saada 400-sõnaline kirjand, kus lisaks abitekstile said nad tuge ka paarist videoklipist.

Kuigi sel kevadel peavad abituriendid eesti keele riigieksami ikka pastakaga paberile kirjutama, peaks eile toimunud e-kirjandi katsetus kõige varem reaalsuseks muutuma 2019. aastal.

Arvuti säästab aega

Facebook Twitter
Comments 1