R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ingerisoomlane pildistab emamaa allakäiku

Raimu Hanson
Ingerisoomlane pildistab emamaa allakäiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kolppana Püha Peetri paekivikirik on ehitatud 1800, antud pärast sulgemist 1937 ehitusettevõtte käsutusse ning asub praegu tehase territooriumil. Osaliselt taastatud. Kolppana kalmistu jäi samuti tehasele eraldatud maa-alale, mälestusplaat sinna maetud esivanematele on kiriku seinal.
Kolppana Püha Peetri paekivikirik on ehitatud 1800, antud pärast sulgemist 1937 ehitusettevõtte käsutusse ning asub praegu tehase territooriumil. Osaliselt taastatud. Kolppana kalmistu jäi samuti tehasele eraldatud maa-alale, mälestusplaat sinna maetud esivanematele on kiriku seinal. Foto: Maie Ojamaa

Tartlanna Maie Ojamaa on jäädvustanud Peterburi ümbruses põlistel soome-ugri aladel ingerisoomlaste kalmistuid ja kirikuid, millest väga paljud on lammutatud ja võssa kasvanud.

Paljurahvuselises Tartus elavad teiste hulgas ingerisoomlased, kes ise või kelle vanemad on pärit Peterburi linna ümbrusest. Üks selliseid tartlasi on Maie Ojamaa. Täna avab ta Maarjamõisa haigla galeriis näituse Ingerimaal tehtud fotodest.

Ingerimaa on Peterburi linna ümbritsev piirkond, mida on aastatuhandeid asustanud soome-ugri rahvad. Kuni aastani 1917 elas selles piirkonnas ingerisoomlasi ligi 150 000.

Märksõnad
Tagasi üles