Tootsi koolis tulevad krihvlite kõrvale tahvlid

Mari-Liis Pintson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kui praeguses muuseumihoones (paremal) saab edaspidi uurida endiste kihelkonnakoolide eluolu ning tehniliste lahenduste abil näha, kuulda ja haista ajastu hõngu, siis uues külastuskeskuses on koht aktiivseks tegevuseks.
Kui praeguses muuseumihoones (paremal) saab edaspidi uurida endiste kihelkonnakoolide eluolu ning tehniliste lahenduste abil näha, kuulda ja haista ajastu hõngu, siis uues külastuskeskuses on koht aktiivseks tegevuseks. Foto: Koko Arhitektid

Järgmise aasta suvisel pööripäeval, kui kevadest saab suvi, avab Palamuse kihelkonnakoolimuuseum uue külastuskeskuse kohas, kus kakssada aastat tagasi asus vana köstrikool.

Kui jaanuarikuu lõpuni sai Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis uurida enam kui saja aasta tagust koolimaja ja proovida, mis tunne oli Tootsil, Arnol või Teelel tolleaegses koolipingis istuda, siis järgmise aasta suvest võib seal poiste magamistoa akna taga tontigi kuulda

Seda, milline uueneva muuseumi sisu tegelikult tuleb ja milliseid helisid vanas koolimajas kuulda võib, hakkavad muuseumitöötajad peagi välja mõtlema. Praegu kulub kogu jõud maja tühjaks kolimisele, et märtsis saaksid ehitajad asuda hoonet korrastama.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles