Märtsi alguses saab Peipsil võistu kala püüda

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Talikalastaja Peipsil.
Talikalastaja Peipsil. Foto: Sille Annuk

Kui ilmataadi vingerpussid Peipsi järve jääkaant vahepeal ära ei lõhu, ootavad Kasepää vallavalitsus ja Peipsi harrastuskalastajate klubi taliõngitsejaid 4. märtsil Kasepääle, kus toimub kalapüügivõistlus Kasepää Kala.

Võistlusele lisab põnevust, et alles lõpus selgub, millised püütud kaladest lähevad hindamisele. Suurima saagiga kalamees ei pruugi sugugi võitjaks osutuda. Korraldajatel on õigus otsustada, kas hindamisele läheb kõige raskem kala, kõige pikem kala, kõige suurem püütud kogus või kõige väiksem kala.

Mehed, naised ja lapsed võistlevad eri arvestuses. Lastevõistlusel saavad osaleda kuni 14-aastased õngitsejad (kaasa arvatud).

Võistlus peetakse Kasepää vallamaja tagusel järvealal. Püüdma saab asuda hommikul kell üheksa ja võistlus kestab neli tundi. Seejärel saab mõõtu võtta kiiruse peale jäässe augu raiumises ja puurimises.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles