Tartu ülikooli kammerkoor pälvis aasta koori tiitli

Aasta koor 2016 - Tartu ülikooli kammerkoor.

FOTO: Vahur Lõhmus

Laupäeval, 21. jaanuaril andis Eesti kooriühing Estonia kontserdisaalis välja eelmise aasta koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad. Aasta kooriks valiti Tartu ülikooli kammerkoor ja 2016. aasta dirigent-muusikaõpetaja tiitli pälvis Vilve Maide. 

TÜ kammerkoor (peadirigent Triin Koch, külalisdirigent Lodewijk van der Ree) sai mullu Grand Prix' Eesti kammerkooride festivalil Jõhvis ja neljanda koha Béla Bartóki nimelisel rahvusvahelisel koorifestivalil Debrecenis. Lisaks tähistas koor oma 45. sünnipäeva suursuguse kontsert-etendusega «Südamepeitjate planeet».

2016. aasta dirigent-muusikaõpetaja on Vilve Maide, kes on dirigendiks Tartu Karlova kooli mudilas- ja lastekooris, neidudekooris Kurekell, Üle-eestilises tütarlastekooris ja naiskooris Emajõe laulikud. Koorid esinesid 2016. aastal edukalt mitmetel festivalidel ja konkurssidel.

Kokku anti välja kaksteist tiitlit, millele kandideeris 79 nominenti, kelle hulgast tegi valiku kooriühingu muusikanõukogu. Hinnati kooride, orkestrite ja dirigentide muusikalisi saavutusi, kontserttegevust, salvestusi, osalust konkurssidel ning panust ümbritsevasse kultuuriruumi.

Kõikide preemia saajatega saab tutvuda Eesti kooriühingu koduleheküljel www.kooriyhing.ee

Tagasi üles