L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu ülikool kutsub 9. klassi õpilasi lahtiste uste päevale

Kertu Kula
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Tartu ülikooli lahtiste uste päev.
Tartu ülikooli lahtiste uste päev. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Järgmisel neljapäeval, 26. jaanuaril saavad 9. klassi õpilased lahtiste uste päeval uudistada, mida põnevat on Tartu ülikoolil pakkuda. Õpilastele on avatud 36 töötuba kõigist valdkondadest.

Tartu ülikooli lahtiste uste päev algab kell 12.30 ülikooli peahoone aulas, kus õppeprorektor Mart Noorma peab avaloengu teemal «Kuidas teha õigeid valikuid?». Loengu järel on õpilastel võimalik suunduda töötubadesse, mis tänavu toimuvad kolmes järgus. Töötoad algavad kell 13, 14 ja 15 ning kestavad 45 minutit. Seega on igal õpilasel võimalik soovi korral osaleda kuni kolmes teda huvitavas töötoas.

Tänavusel lahtiste uste päeval on suuremat tähelepanu pööratud ka venekeelsele sihtrühmale, kellele pakutakse venekeelseid loenguid ja töötubasid.

Tartu ülikooli 9. klasside lahtiste uste päev toimub neljandat korda ja on õpilaste nõudluse tõttu mahukam kui varem. Ülikool on tänavusele lahtiste uste päevale valmis vastu võtma tuhat õpilast üle Eesti.

Töötubadesse saab registreeruda teaduskooli veebilehel 23. jaanuarini või kuni töötubades kohti jätkub. «Varasemast kogemusest nähtub, et mõned töötoad täituvad väga kiiresti, seega tasub aegsasti otsustada,» märkis lahtiste uste päeva korraldaja, TÜ teaduskooli peakoordinaator Terje Kapp.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles