Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tartlased teavad, kuhu jõulupuud viia

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Henry Timuskile teeb rõõmu, et tartlased on hakanud jõe äärde põletamiseks toodud kuuski kenasti õigesse kohta panema. Varem tuli tal palju rohkem puid suurelt alalt kokku korjata ja hunnikusse loopida. | FOTO: Margus Ansu

Jõulukuuski ühiselt põletada meeldib tartlastele üha enam, tänavune suur tulemäng on juba kolmeteistkümnes. Kuuskede kogumine algas Emajõe ja Anne kanali vahelisel haljasalal 6. jaanuaril ning lõpeb tuleskulptuuride peoga 13. jaanuaril. Selle ajaga kogutakse tuhatkond kuuske.

Ettevõtmise korraldaja Henry Timuski sõnul on toast välja visatud kuuskede kogumine viie aastaga tublisti edenenud: inimesed on hakanud mõistma, et puudega ei tohi ummistada prügikaste ega nende ümbrust.

Timuski arvates on kuuskede õigesse kohta toimetamine järjest enam leviv komme ja ta loodab, et see on osaliselt ka tema korraldatava ürituse tulemus.

Linn toetab kuusevedu

Linnamajanduse osakonna keskkonnateenistuse spetsialist Juhan Voolaid ütles, et linnavalitsus on andnud kuusekogumise peakorraldajale 1880 eurot keskkonnateemaliste väikeprojektide toetust. Selle rahaga saab Timusk vedada kuused kogumiskohta ning korraldada neist valmistatud tuleskulptuuride põletamise.

Voolaid on ka oma kuuse mitmel aastal just sinna viinud. Temagi arvab, et kuuskede kogumisest on olnud kasu: üha vähem tartlasi paneb puud valesse kohta.

Mõistma on hakatud, et kuuskedega ei tohi ummistada prügikaste ega nende ümbrust, ütles Henry Timusk.

Linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Maueri sõnul viiakse kuuski jäätmejaamadesse viimastel aastatel üsna vähe. Ta sedastas, et tartlastel on jõulupuude äraviimiseks loodud väga head lahendused, sest on nii jäätmejaamad kui ka võimalus võtta ühendust ürituse eestvedajaga või viia kuusk ise kogumisplatsile.

Agarad korteriühistud

Timusk ütles, et aasta-aastalt on tal tekkinud üha rohkem kontakte ka korteriühistutega. Need võtavad temaga ise ühendust ning lepivad kokku aja ja koha, kust kuused ära viia.

Veel viis aastat tagasi polnud ühtegi sellist agarat ühistut ja ta pidi korjama Annelinnas prügikastide kõrvalt 10–20 kuuske.

Timuski sõnul on tal nüüd lausa püsikliendid, kelle kuuski viib ta ära igal aastal. «Tore tendents. Täpselt nii peakski ju asi käima,» sõnas ta.

Kuuski kogub ettevõtmise korraldaja algul nendelt, kellega on tal kokkulepped, ning seejärel viib ta 12. ja 13. jaanuaril kuused ära sealt, kus need silma hakkavad.

«Ma ei saa garanteerida, et laupäeva õhtuks on kõik kuused kadunud,» nentis ta. «Aga annan endast parima.»

Kuuskede väljaviimine

  • Algas 6. jaanuaril ja kestab 13. jaanuarini.
  • Ühendust võib võtta Henry Timuskiga telefonil 514 7678 või viia kuusk ise Emajõe ja Anne kanali vahelisele haljasalale.
  • 13. jaanuaril kell 19 süüdatakse vanadest jõulukuuskedest valminud skulptuurid.
Tagasi üles