Öökull oli ka nende heategeva ettevõtmise «Väike panus, suur mõju» talismanlind, sümboliseeris lapsevanemat, kes peab valvama oma diabeetikust last nii päeval kui ööl.
Kadriorgu riigipea juurde
Korraga torkas Merilile ja Triinule pähe pöörane idee: miks mitte saata sinimustvalge öökull riigipeale endale.
«Nii me seisime 28. jaanuaril presidendilossi ees, käes karp pisikese öökulli ja kirjaga. Piilusime salamisi uhke hoone poole, jalg kippus all värisema. Vaatasime üksteisele kergelt noogutades otsa ja hakkasime väravast sisse sammuma,» nii on selle päeva kohta kirjas Merili Ginteri ja Triin Karise raamatus «Mõte reaalsuseks».
Öökull oli ka heategeva ettevõtmise «Väike panus, suur mõju» talismanlind, sümboliseeris lapsevanemat, kes peab valvama oma diabeetikust last nii päeval kui ööl.
Raamatu 46 leheküljel on kogemusi, rõõme ja pettumusi Merili ja Triinu enam kui aastasest tööst, mille nad pühendasid esimest tüüpi diabeeti põdevate laste aitamisele.
Kuidas nad meisterdasid käsitööesemeid ja kogusid neid ka teistelt inimestelt ning käisid neid asju laatadel müümas ning kuidas nad lõpuks korraldasid raeplatsil laulupeo, teenides kokku ligi 10 000 eurot.
Selle raha eest aitasid nad soetada insuliinipumba ja selle tarvikuid kaheksale perele, kus kasvab esimest tüüpi diabeeti põdev laps.
Näpunäited
Kirjapandud ridade vahel on peidus aga ka näpunäited neile, kes samuti otsivad oma ideed, millega ühiskonda teenida. Noorte autorite nõuanded heaks ajurünnakuks on: pane kirja kõik, mis pähe tuleb, ära kritiseeri ühtegi mõtet ning räägi nii palju kui võimalik!