Laupäeval näeb Tartus tippbreikareid ligi paarikümnest riigist

Battle of EST 2015. Pildil Rocking Gangz(Venemaa).

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Homme leiab Vanemuise kontserdimajas 16. korda aset rahvusvaheline breigi- ja tänavatantsude võistlus Battle of EST (BOE). Osalema on oodata enam kui viissada tantsijat kaheksateistkümnest riigist.

Esmakordselt Euroopa võistluste ajaloos on tantsulahingusse oodata spetsiaalselt Tartu ürituse jaoks kokku pandud USA meeskonda, mis koosneb nelja meeskonna tipptantsijatest, kes kogunud arvukalt tiitleid maailma erinevatelt võistlustelt.

Oma  tiitlit tuleb kaitsma ka eelmisel aastal võitnud meeskond Koreast - Fusion MC. Eestist on otse peaüritusele pääsenud valitsev Eesti meister Crossing Stream.

Võsitlusel on esindatud läbi eelvoorude veel sajad oma riikide tipptantsijad Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenest, Ukrainast, Soomest, Rootsist, Gruusiast, Venemaalt, Kasahstanist, Usbekistanist ja mujalt.

Lisaks meeskondlikule tantsulahingule astuvad üles mitmed tantsijad ka teistes kategooriates: kavas on ka popping, hiphop, krump-kategooriad ning üks-ühe vastu võistlus, millest osavõtt on samuti kõigile avatud.

Noorte suure huvi tõttu on lisandunud varem juba laste breiktantsu lahinguid ja sellest aastast lisandub hiphop noorte (kuni 16-aastastele) kategooria.

Võistlustele eelnevad töötoad. Tantsulahingud algavad 10. detsembril eelvoorudega kell 11, finaalid saavad stardi kell 18 ning vältavad kella 22ni õhtul.

Tagasi üles