Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Sillamaa eest loovutab linn Supilinna elamukrunte

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kuus võõrandatavat elamukrunti on Supilinna tiigi ääres, Emajõe äärest paplialleelt pildistatuna teest vasakul. | FOTO: Kristjan Teedema

Millal Ropka silla ehitus võiks alata, ei oska keegi öelda, kuid linn varub selleks juba maad. Kuus Oa tänava elamukrunti Supilinna tiigi kõrval loovutab Tartu linn selle eest, et omandada  üle 1,3 hektari suurune maatükk Turu tänava ääres, mida tulevikus läheb tarvis Ropka silla pealesõitude ehitamiseks.

Tartu linnavalitsus on otsustanud, et omandab Arco Varale kuuluvalt osaühingult Kerberon ja aktsiaseltsilt Vallikraavi Kinnisvara Ropka liiklussõlme ehitamiseks vajaliku Turu 34a kinnistu, omandatava kinnisasja väärtust rahas linn ei hüvita.

Nendele äriühingutele võõrandab linn Oa tänaval kuus krunti, mille pindala jääb ühtekokku alla hektari.

Uued kortermajad

Tartu abilinnapea Jarno Laur nentis, et linnale on olulisem Turu 34a krundi omandamine, sest seda on tarvis silla jaoks. Tõsi, millal sild tuleb või kas üldse tuleb, on teadmata. «Siis, kui aeg on küps. Mingil hetkel ta tuleb,» kostis Laur.

Tema sõnul rõõmustab linna, et ettevalmistused Supilinnas ehitamiseks juba käivad.

Laur on varem mitmes vestluses ja ka volikogu kõnetoolist öelnud, et linnale on suur ülesanne hoolitseda, et uusi elamispindu lisanduks vähemalt sama palju kui ümbruskonna valdades.

Elamukrundid on kallimad ja uus omanik peab hinnavahe linnale tasuma.

Maade vahetamine tugineb volikogu otsusele. Ametlikult ei ole see siiski vahetamine, vaid võõrandamine. Tehingu eel on lastud hinnata mõlemal puhul turuväärtust.

Turu tänava maatüki omanikud peavad tasuma linnale kinnisasjade rahalise väärtuse vahe 176 000 eurot.

Väärtuste vahe on isegi suurem, kuid sellest on maha arvutatud 95 500 eurot ehk umbes nii palju läheb äriühingutele maksma Supilinnas sada meetrit pika tänavalõigu väljaehitamine. Ropka sild on kavandatud osana Tartu nn siseringist.

Mitu maatükki

Kavandatud on ehitada uus magistraaltänav Vaksali tänava pikendusele teisel pool Riia tänavat nii, et see jätkuks Turu tänava suunas sadamaraudtee pikendusel. Teisel pool Emajõge jõuaks see Lammi teeni Lammi tee järsu kurvi kohal.

Linn on algatanud Ropka silla, selle juurdepääsuteede ning sadamaraudtee koridori kavandatava tänava ja lähiala detailplaneeringu, kus tee läbib mitut eraomandis maatükki, sealhulgas Turu 34a kinnisasja.

FOTO: Graafika: Artur Kuus
Tagasi üles