Lõunaeestlased värskendasid helkuriga sõprust

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Helkurite jagamine Lähtel.
Helkurite jagamine Lähtel. Foto: Politsei

Eile õhtul korraldas politsei ühes abipolitseinikega Lõuna-Eesti eri paigus aktsiooni «Helkuriga sõbraks», millega teadvustati üheskoos pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust.

Lõuna prefektuuri politseileitnant Rainer Rahasepp kinnitas, et ennetusürituse järgsed emotsioonid on mäekõrgused. «Heas mõttes hämmastab mind see, et projektis lööb aasta aastalt kaasa järjest enam noori, kes oma osalemisega tõestavad, et helkur on noorte seas popp ning selle kandmine ei ole kaugeltki häbiasi,» ütles Rahasepp.

«Helkuriga Sõbraks» ennetusprojekt toimus Lõuna-Eestis juba kolmandat aastat. Helkurkõnni eesmärgiks on kogukonna kaasamine projekti, millega teadvustame üheskoos pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust.

«On rõõm tõdeda, et projektis kaasa löövate kohalike elanike osalusaktiivsus on kolme aasta vältel jõudsalt kasvanud. Kui 2014. aastal oli osalejaid üle 800, siis mullu juba tublisti üle tuhande inimese ja tänavu veelgi enam,» märkis politseileitnant.

Kokku osales helkurite jagamise aktsioonis eile õhtul tunni vältel üle Lõuna-Eesti 1272 inimest. Nendest 53 abipolitseinikku ja 44 politseinikku. Üheskoos jagati tänavusel helkurkõnnil 3833 helkurit, millest väike osa sätiti iga piirkonna helkuripuule, et ka hilisemad liiklejad või varasemad ärkajad end ise nähtavamaks saaks teha.

Rainer Rahasepp lisas, et helkurkõnnil lõid kaasa kõikvõimalike elualade esindajad, Lõuna-Eesti kodudest tulid välja noored ja vanad, mehed ja naised. Selline läbilõige osalejatest näitab ilmekalt, et liiklusturvalisus on inimestele oluline teema ning veelgi olulisem on säravast helkurist saadav vahetu kasu - hoida ja kaitsta inimelusid.

«Võime uhkusega öelda, et eestlane on üldjuhul helkuri hästi omaks võtnud ning helkuriga sõbraks saanud. Nii on pimedal ajal tänavapildis helkurit kandev jalakäija pigemini nüüd juba norm kui erand,» rõõmustas Rahasepp.

Tagasi üles