Tõsine oht: ülikooli raamatukogu ei ava eksamite hooajaks uksi
Lisatud fotod

Raamatukogu suures lugemissaalis teisel korrusel on ära tehtud suuremad lammutustööd ja valatud uus põrand. Seda lugemis- ja õppimissaali pole plaanis detsembri keskel avada, küll aga võib seal jätkuv ehitus tudengeid segada, kui maja osaliselt siiski lahti tehakse. Samuti pole mõeldav, et ventilatsioon lülitatakse hoones sisse, kui tolmused tööd majas jätkuvad.

FOTO: Margus Ansu

Tartu ülikool teatas septembri keskpaigas, et ehitaja ei jõua töid valmis ja raamatukogu jääb suletuks vähemalt 12. detsembrini. See tähtaeg andis tudengitele lootuse pääseda eksamite kõrgajaks raamatukokku õppima.

Tellijale Tellijale

Eelmise nädala kolmapäeval, veidi rohkem kui kuu enne välja öeldud tärminit, ütles raamatukogu direktor Martin Hallik, et detsembri keskpaigaks loodetakse uksed lugejatele lahti teha, ent terve hoone avamisest veel rääkida ei saa. Ta selgitas, et raamatukogu osaliseks avamiseks peaks valmis olema fuajee, toimima laenutussüsteem ning kolmanda korruse lugemissaalidesse peaks saama lugejad sisse lasta.

Vaid päev hiljem, läinud neljapäeval teatas Hallik, et olukord on üksjagu keeruline ja lootused raamatukogu 12. detsembril avada pole enam suured.

Tagasi üles