Otepääl käivitati esimesed lumekahurid

Otepää Winterplace lumekahurid Linnamäe serval.

FOTO: Monika Otrokova

Kui paar nädalat tagasi tervitas talvepealinn Otepää esimest lund, siis külmakraadide saabudes on käivitatud esimesed lumekahurid Linnamäe oru serval.

Otepää piirkonnas tegutseb kolm mäesuusakeskus, seal on üle saja kilomeetri suusaradu ning Linnamäe orus asub kogu perele mõeldud aktiivse vaba aja keskus Otepää Winterplace.

«Alustasime lume tootmisega juba eile õhtul, ilmaprognoosid lubavad öösiti miinuskraade, seega planeerime järgmiseks reedeks kogu talveks vajamineva lume valmis toota,» sõnas Otepää Winterplace juhataja Siim Kalda.

«Paar nädalat läheb lumepargi kordaseadmiseks, kuid oma kelguga saab juba praegu tulla ja tasuta mäest alla sõita. Lund on meil kevadeni!» lubab Kalda.

Kuutsemäe ja Munamäe suusakeskustes on plaan lumekahurid tööle panna täna õhtul. «Kui ilmaprognoos peab ja soojemaks ei lähe, siis saaks mäesuusakeskused avada juba järgmisel nädalavahetusel,» kinnitas Kuutsemäe ja Munamäe suusakeskuste juhataja Priit Tammemägi. Hetkel on käimas suusakeskuste hooajapiletite eelmüük, sellel talvel saavad keskused uuendusena kiipkaart-piletite lugemise süsteemid.

Suurte muudatuste lävel seisvas Kääriku spordikeskuses oodatakse looduslikku lund. «Ootame, et lund juurde tuleb, siis saab juba ehk järgmisel nädalal uisuraja sisse lükata,» oli SA Tehvandi juhatuse liige Kristjan Karis lootusrikas.

«Kääriku raja olukorrast annavad meile ülevaate juba sellel nädalavahetusel Suusahullud – Suusahullude Ööjooksumaratonil saab nimelt suusatada, oleme neile vastava rajapõhja juba sisse sõitnud,» lisas Karis.

Tehvandi Spordikeskuses pakitakse aga eelmise aasta kunstlumehunnikut lahti. «Võtame hunnikud lahti ja esmaspäeval otsustame, kas teeme rajad maha või ootame veel. Kõik sõltub ilmast,» selgitas SA Tehvandi Spordikeskus juhatuse liige Alar Arukuusk.

Tagasi üles