Politsei leidis kadunud tüdrukud Sõbra tänava pargist

Pildil 15-aastane Anželika ja 13-aastane Maria.

FOTO: PPA

Politsei leidis eile hilisõhtul pühapäeval, 23. oktoobril kadunuks jäänud 13-aastase Maria ja 15-aastase Anželika.

Eile pärastlõunal meedias avaldatud teate peale laekus politseile mitmeid vihjeid tüdrukute asukoha kohta, kuid kahjuks ei toonud inimeste poolt edastatud info tulemust, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja. 

Politseipatrullid jätkasid Tartu tänavate läbikammimist ja koguti täiendavat infot neidude võimalike peatumispaikade kohta. Hilisõhtul teatas noortekodu juhataja, et tüdrukuid võidi märgata Karlova linnaosas ning piirkonda sõitsid kontrollima noorsoo- ja patrullpolitseinikud.

Õige pea märgati Sõbra tänava pargis kolme noort, kellest kaks olid otsitud tüdrukud.

Mõlema tüdrukuga oli kõik korras.

Tartu politseijaoskonna noorsoopolitseinik Greten Sööl sõnas, et taoliste juhtumite puhul tegutseb politsei esimese sammuna selle nimel, et laste asukoht igasuguse ohu välistamiseks võimalikult kiiresti välja selgitada.

«Selleks kontrollitakse erinevaid kohti, suheldakse tutvusringkonnaga, jälgitakse virtuaalseid kanaleid ning tehakse muid toiminguid. Kui laps on leitud, püütakse jõuda probleemi juurteni politsei, kohaliku omavalitsuse, sotsiaaltöötajate, kooli, perekonna ja teiste partnerite ühises koostöös,» sõnas Sööl.

Viimati nähti tüdrukuid 23. oktoobri õhtul, mil nad lahkusid Tartu kristlikust noortekodust teadmata suunas. Tütarlapsed on varasemaltki omavoliliselt noortekodust lahkunud, kuid nii pikaks ajaks pole nad varem kadunuks jäänud.

Tagasi üles