Reedesel istungil tegi Tähtvere vallavolikogu üksmeelselt ühinemisläbirääkimiste pidamiseks ettepaneku Ülenurme, Nõo, Kambja ja Haaslava vallavolikogule ning Tartu linnavolikogule.
Tartuga seotud elu
«Intriigi siin ei ole, ühinemisläbirääkimised Laeva, Tartu ja Piirissaare vallaga jätkuvad, need läbirääkimised on kulgenud ladusalt,» ütles Tähtvere vallavolikogu esimees Urmas Tartes. «Nende valdadega uue omavalitsuse moodustamiseks vastuolu ei ole, territoriaalselt oleks see ühtne mudel.»
Ühinemisläbirääkimiste pidamise ettepanekuga Ülenurme vallale tuli välja Tähtvere vallavolikogu osa liikmeid. «Neile ei meeldi Laeva, Tartu ja Piirissaare vallaga ühinemise plaan,» selgitas Urmas Tartes. «Nii tehti ettepanek vaadata ka Ülenurme valla poole, millega meil on suur ühisosa.»
Selle plaani päevakorrale tulekul ei saanud volikogu jätta aga kõrvale kõige suuremat naabrit, Tartu linna.
«Meie elukorraldus on Tartu linnaga väga seotud, ei ole ühtegi argumenti, miks Tartu peaks võimaliku ühinemisvariandina välja jääma,» märkis Urmas Tartes. «Meie noored õpivad Tartu gümnaasiumides, Ilmatsalu põhikoolis käib Tartu lapsi. Lisaks töötavad paljud tartlased meie vallas tegutsevates ettevõtetes, näiteks A. Le Coqi logistikakeskuses ja Lasita Majas.»
Nii ongi Tähtvere vallas nüüd ühinemisel töös kolm suunda, mis põhinevad erineval loogikal. «Üks on üht, teine teist ja kolmas kolmandat moodi tugev ühinemissuund,» ütles volikogu esimees. «Ma ei näe üheski suunas ühtegi ületamatut probleemi.»
Kuid Tähtvere volikogu on reedel töösse võetud kahe uue ühinemissuunaga haldusreformi rongist maha jäänud, sest ühinemisläbirääkimiste pidamise ettepanekute tegemise aeg lõppes 1. oktoobril.