iDeal kampaania

Muuseumid ootavad mänguvälju avastama

Kuueaastane Robin Nõlvak külastas kolmapäeval oma ema Mariann Nõlvakuga Tartu ülikooli loodusmuuseumi ning sai kaasa ka avatud mänguväljade festivali kaardi. Sellel olnud juhiste järgi leidis ta üles suure merikarbi, millesse mahub hülgepoeg. Sel pildil mahutas Robin aga karbi sisse täiskasvanud hülge mõõtu pehme mänguhülge.

FOTO: Sille Annuk

Kui rüükalad praegu veel elaksid, kas hüljes saaks neid hommi­­kusöögiks süüa? Aga millise merikarbi sisse võiks mahtuda hülgepoeg? Nendele ja veel lugematutele küsimustele saab vastuseid otsida laupäeval Eesti muuseumides algaval avatud mänguväljade festivalil.

Tellijale

15. oktoobrist 6. novembrini kestev festival ootab lastega peresid üheskoos muuseumidesse, et vaadata sealseid tavapäraseid näitusi veidi teise nurga alt. Tänavu on merekultuuri aasta puhul pööratud tähelepanu just neile eksponaatidele, mis on ühel või teisel moel seotud merega.

Mängides muuseumi avastamiseks saavad lapsed teekonnale kaasa kaardi, milles on märgitud punktid, mis tuleb üles leida. Igas punktis on lahendamiseks mõni ülesanne: tuleb vastata küsimusele, pilte joonistada või värvida või hoopis kuulata helisid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles