Rein Pakk liitub Vanemuise draamatrupiga

Rein Pakk.

FOTO: SCANPIX

Septembri algusest asub Rein Pakk tööle Vanemuise koosseisulise näitleja ja lavastajana. Samuti saab temast uue draamajuhi Urmas Lennuki poolt loodava loomenõukogu liige.


Vanemuise teatel sõlmisid teatrijuht Paavo Nõgene ja näitleja ise lepingu, millega Rein Pakk asub teatris tööle 1. septembril. «Lavastada ja mängida teatris, kus on teinud tööd Unt, Tooming, Hermaküla, Ird ja Menning - ma ei oska öelda muud, kui et mul on rõõm ja au,» sõnas Pakk ise.

Pakk on õppinud filmirežiid, juhtinud telesaateid, tegutsenud restoraniäris, olnud Tartu kõrgema kunstikooli õppejõud ning töötab reklaamilooja ja turunduskonsultandina.

Vanemuise praeguses repertuaaris on tema lavastus «Kaos», samuti tema kirjutatud ja koos Ain Mäeotsaga lavastatud «Don Juan», kus ta ka näitlejana kaasa teeb. Veel näeb Rein Pakku Vanemuise lavastustes «Helisev muusika» ning «Ninasarvik Otto».

Teatri direktor Paavo Nõgene nimetas Pakku väga elava fantaasia ja laia silmaringiga loomeinimeseks, kes aitab kindlasti kaasa Vanemuise draamažanri arengusse.

Tagasi üles
Back