E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Inimesed pääsevad peagi Ööbikupessa

Risto Mets
, reporter
Facebook
Comments
Kaua tehtud kaunikene. Algse plaani järgi pidi kahe linnupesa meenutava platvormiga vaatetorn valmima juba suvel, kuid tarneraskuste tõttu lükkus avamine sügisesse. See on aga vallavanem Tiit Tootsi sõnul samuti hea, sest nii saab Rõuge vald endale torni täpselt 25. sünnipäevaks.
Kaua tehtud kaunikene. Algse plaani järgi pidi kahe linnupesa meenutava platvormiga vaatetorn valmima juba suvel, kuid tarneraskuste tõttu lükkus avamine sügisesse. See on aga vallavanem Tiit Tootsi sõnul samuti hea, sest nii saab Rõuge vald endale torni täpselt 25. sünnipäevaks. Foto: Margus Ansu

Veel viimast nädalavahetust peavad huvilised Rõuge Ööbikuoru kõrval kõrguvat põneva kujuga vaatetorni uudistama altpoolt. Uuel nädalal pääseb maalilist ümbrust imetlema juba pesadest.

Esimese vaatetorni laskis vald Ööbikuoru külastuskeskuse tagusele platsile ehitada aastal 2004. Paraku tuli 24-meetrine torn kümmekond aastat hiljem maha lammutada, sest selle palgid pehkisid ära ning rajatis muutus varisemisohtlikuks. Sellest ajast alates on vald otsinud võimalusi ehitada sama koha peale midagi püsivamat.

Maailmas ainulaadne

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles