L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tähtvere rahvas avab õuntest lookas õued

Kertu Kula
, reporter
Tähtvere rahvas avab õuntest lookas õued
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teiste kodukohvikute hulgas avab pühapäeval uksed Ilmatari tänaval õunapommipuhvet. Pildil Ilmatari 8 puhvetipidaja Keret Altpere (vasakult), Tähtvere seltsi liige Kadi Riive tütre Mariaga, seltsi liige Marit Haidak, seltsi liige Liina Jakobson koos poja Krisiga, seltsi liige Anary Noorem koos tütre Milaga ja Ilmatari 8 puhvetipidaja Aster Tooma.
Teiste kodukohvikute hulgas avab pühapäeval uksed Ilmatari tänaval õunapommipuhvet. Pildil Ilmatari 8 puhvetipidaja Keret Altpere (vasakult), Tähtvere seltsi liige Kadi Riive tütre Mariaga, seltsi liige Marit Haidak, seltsi liige Liina Jakobson koos poja Krisiga, seltsi liige Anary Noorem koos tütre Milaga ja Ilmatari 8 puhvetipidaja Aster Tooma. Foto: Sille Annuk

Kevadel loodud Tähtvere selts on tegutsenud alles lühikest aega, kuid on juba jõudnud niikaugele, et sel nädalavahetusel saab maha pidada esimese festivali.

Kuna tänavu on palju õunu ja jagub ka õuesid, kus aiasaadusi jagada, otsustasid seltsi liikmed teistest linnaosapäevadest eristumiseks ristida oma esimese festivali õunaõuepäevadeks.

Tähtvere seltsi üks juhatuse liikmeid Ingi Mihkelsoo rääkis, et selts sai pärast suve septembri alguses kokku ja esialgsest plaanist korraldada tähtverelastele väike kodukohvikute päev koos muusikaga kasvas välja kahepäevane festival koos mitmekesise programmiga, kus tegevust jagub tervele perele ning erinevate huvidega inimestele.

Korrastus- ja pidupäev

Laupäeval kutsub selts tähtverelasi oma kodudest biolagunevaid jäätmeid koguma, selleks tuuakse Taara puiestee lõppu kuue tee ristile kompostikonteiner, kuhu saab hommikust õhtuni tasuta viia näiteks mädanenud õunu, lehti ja muud looduslikku, mis on aias üleliigne.

Kellel puudub kodus õunamahla tegemise võimalus, saab seda laupäeval väikese tasu eest valmistada Tähtvere päevakeskuse aias. Lisaks saab endale külla kutsuda arboristi, kes annab tasuta nõu, kuidas puud ja põõsad korras hoida.

Teine seltsi juhatuse liige Kadi Riive rääkis, et laupäeval keskendutakse festivalil sellele, et teha Tähtvere korda – igaüks saab toimetada oma aias ja osaleda talgutel. Pühapäev on aga pidupäev – võib mööda kohvikuid käia ja vaadata, mida pakutakse, ning õhtupoole nautida meelelahutus- ja kultuuriprogrammi.

Õunakohvikud

Paljudel linnaosapäevadel on kombeks avada aedades kodukohvikud, nii ka Tähtveres. Osalemisest on teada andnud kaksteist kohvikut, kus kindlasti ei puudu õunad.

Hermanni tänaval avab teiste hulgas kodukohviku seltsi juhatuse liige Liina Jakobson, kes pakub mitmesuguseid pannkooke. Liina Jakobsoni juures korraldatakse ka nahatöötuba, kus saab endale käepaela teha ja soovi korral sinna õunakujutise peale kõrvetada.

Ilmatari tänaval pakuvad aga hõrkusid õunapomme ja purgikooke tähtverelased Aster Tooma ja Keret Altpere, kes on oma garaažist teinud mõnusa puhveti, kus saab muu hulgas ka lugeda luuletusi ja vaadata näitust.

Paljud õunaõuepäevade üritused on pühapäeval koondunud Tähtvere päevakeskuse aeda Veski-Näituse ja Taara puiestee nurgal. Seal kihab hommikul taluturg, kus saab soetada toidukraami kohalikelt ja mahetootjatelt. Päevakeskuse juures käib ka laste- ja noorteprogramm. Samuti saavad sealt alguse kultuuriloolised retked põliste tähtverelaste juhtimisel ning seal antakse start sportlikule tiirule ümber Tähtvere.

Pühapäeval peetakse Taara puiesteel täikat, kuhu on oodatud kõik Tähtvere elanikud ja teised linnakodanikud oma kaupa müüma.

Festivali lõpetab tähtverelaste ja sõpradega kontsert, kus esinevad Toomas Lunge, Simo Breede, Silver Sepp, Heikki Kalle, Ants Johanson, inBoil ning üllatusesinejad.

Tähtvere õunaõuepäevad

24.–25. septembrini

•    Laupäeval askeldatakse õunaõuedes

•    Kell 10–18 saab Tähtvere päevakeskuse aias (Veski 35) õunamahla pressida

•    Kell 12–14 talgud Tähtvere päevakeskuse aias

•    Kell 11–13 katoliku hariduskeskuse mihklilaat (Oru 3)

•    Pühapäeval on õunaõue pidupäev

•    Kell 10–17 turg Tähtvere päevakeskuse aias

•    Kell 10–13 täika Taara puiesteel

•    Kell 11–17 avatud kodukohvikud

•    Kogu programmi leiab Tähtvere seltsi kodulehelt www.tähtvereselts.ee/ounaouepaevad

Märksõnad
Tagasi üles