Sügisesed orienteerumispäevakud õpetavad linna tundma

Orienteerumine. Foto on illustratiivne.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Kolmapäeval, 21. septembril alustab MTÜ Seiklushunt Tartu linna siseste sügiseste orienteerumispäevakute korraldamist. Esimene neist on kavas Ropka linnajaos keskusega Ropka mõisas.

«Sügis toob endaga kaasa palju istumist - nii kontoris, koolis ning pimedamate õhtute tõttu ka kodus,» rääkis päevakute korralduse eest vastutav Dora Uibo. Nii on tema sõnul päevakutel osalemine hea võimalus füüsiliselt aktiivsema suve lõppedes end liikumas ja terve hoida.

Seiklushundi eesmärk on viia orienteerumine kui spordiala võimalikult paljudeni ning seega pööratakse päevakutel eraldi tähelepanu lastele ja orienteerumisega esimesi kordi tutvust tegevatele spordihuvilistele. Päevakutel saab valida nelja eri raskusastmega raja vahel. Meelepärase ja jõukohase raja saab valida nii vilunud orienteerumissõber kui ka esmakordne orienteeruja.

Rajal asuvaid punkte on võimalik läbida nii etteantud kui ka vabalt valitud järjekorras. Lisaks on soovijatele kohapeal võimalus individuaalseks orienteerumisõppeks. Organiseeritud on ka lastehoid, kuhu vanemad saavad jätta võsukesed valvsa pilgu alla mängima.

Kokku on kuni novembri keskpaigani tulekul seitse kolmapäevakut ning lisaks juba tuttavatele kevadistele paikadele proovitakse sel korral orienteeruda Ropka linnajaos. Igal päevakul on start avatud kell 15-18.30, finiš suletakse kell 19.

Päevakute kuupäevad ja kohad:

21.09 Ropkamõisa

28.09 Annelinn

12.10 Kruusamäe

19.10 Ropka

26.10 Lauluväljak

02.11 Ujula lodjakoda

09.11 ERM

Päevakute täpsema infoga saab end kursis hoida sellelt aadressilt.

Tagasi üles