K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vargad käivad pargitud veokite kütusepaakidest matti võtmas

Risto Mets
, reporter
Facebook
Comments 2
Veoauto kütusepaak. Foto on illustreeriv.
Veoauto kütusepaak. Foto on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Politsei hoiatab veokijuhte kütusevarguste eest, sest selle nädala jooksul on politseile teatatud mitmest juhtumist Lõuna-Eestis, kui parklas seisnud veokite paakidest on varastatud sadu liitreid kütust.

Teisipäeval, 9. augustil teatati politseile, et Jõgevamaal Kasepää vallas varastati öö jooksul parklas seisnud veoki kütusepaagist umbes 400 liitrit kütust, vahendas Lõuna prefektuur. Ööl vastu tänast varastati Põltsamaa vallas maanteeäärses veokitele mõeldud parklas seisnud sõidukilt Scania umbes 150 liitrit kütust.

Täna hommikul sai politsei aga teate, et Tartu vallas Kikivere külas on parklas seisnud veokil lõhutud kütusepaagi kork ja varastatud umbes 300 liitrit kütust.

Jõgeva politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Sõmera selgitab, et vähemasti Jõgevamaal toime pandud varguste ühise joonena võib välja tuua, et vargad on kasutanud ära öist aega, mil veokijuhid teevad pikemat uinakut.

Kütusevarguste vältimiseks soovitab politsei võimalusel parkida veok pikemaks puhkehetkeks turvakaameratega varustatud ja valgustatud parklasse. «Seejuures tuleks jälgida, et veok jääks kaamerate vaateulatusse ja et valgustatud alasse jääks ikka veoki see külg, kus asub kütusepaak,» selgitas Sõmera pressiesindaja vahendusel.

Juba mõned aastad on saadaval ka spetsiaalselt paagile paigaldatavad korgid, mis teavitavad veoki omanikku SMSi või e-posti teel, kui kütusepaak avatakse. Sageli on sellised korgid varustatud ka terasest sõelaga, mis oluliselt raskendab kütusevargust.

Suureks abiks on kahtlemata ka paagile paigaldatud kütuse nivooandur, mis kütuse järsul langemisel teavitab omanikku samuti SMS-i teel. Kui pidada silmas ainuüksi sel nädalal toimunud vargustega põhjustatud kahju, siis tasub selline investeering end ilmselt ära, märkis Sõmera.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles