Arvo Pattak lisas, et kuna kooli muutunud korrast ei teavitatud, siis võetigi lapsi edasi vastu vanade vastuvõtutingimuste järgi. Ministeeriumil polevat sellega varem probleeme olnud, näiteks eelmisel sügisel oli kool neile iga vastu võetud õpilase kohta esitanud ka vastava ülevaate.
Oma vallandamise tagamaadena näeb Pattak hoopis asjaolu, et ta on viimastel aastatel muutunud ministeeriumile lihtsalt ebamugavaks inimeseks, kuna on hakanud küsimusi esitama.
«Veel 2013. aastal tegime plaane selle arvestusega, et jätkame vaid nägemispuudega laste koolina. Kuid nüüd on ministeerium otsustanud, et tulevikus liidetakse meid kuulmispuuetega lastele mõeldud Hiie kooliga. Ma olengi neilt küsinud: mis on selle põhjused, kas on räägitud spetsialistidega, mis on selle plussid ja miinused?» rääkis Pattak.
Vallandamine tuli Arvo Pattakule ootamatult ning ta lubas, et nii ta seda asja ei jäta ja läheb töövaidluskomisjoni. «Nii need asjad ei käi. Oleks piirdutud hoiatusega, aga et kohe tehti vallandamine, see on ikka paras šokk,» tunnistas ta.
Mis puudutab aga neid 24 last, kes ministeeriumi määruse kohaselt justkui Emajõe kooli õpilaseks ei sobigi, siis Pattaku teada neid tavakooli siiski ei saadeta ja nad saavad õpinguid jätkata Emajõe koolis. Kui aga sügisene vastuvõtt toimub vastavalt uuele määrusele, peab ilmselt nii mõnigi haigete silmadega laps tavakooli minema.
Arvo Pattakule saatuslikuks saanud lause.
Vana määrus sätestas, et lisaks pimedatele ja nägemispuudega lastele võtab Emajõe kool vastu ka lapsi
sellise nägemisfunktsioonide kahjustusega, mis eeldab õpetamisel erimetoodikat.
2011. aasta määrusega see punkt kaotati, ent kool arvestas laste vastuvõtul endiselt ka sellega.