Fotod: alarmsõitu teinud kiirabiauto sattus Tartus liiklusõnnetusse

FOTO: Pealtnägija foto.

Tartu linna piiril Narva maantee ja Vahi tänava ristmikul juhtus täna kell pool üks päeval liiklusõnnetus, kui alarmsõidul olnud kiirabiauto sõitis otsa Toyota Yarisele.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Peitel selgitas, et alarmsõidul oli kaks kaks kiirabiautot - üks sõiduk ületas ristmiku ära, aga need juhid, kes nägid seda masinat möödumas, ei osanud arvestada ega pannud tähele, et teine kiirabiauto tuleb tagant poolt veel.

Nii läkski, et teised autod hakkasid juba liikuma, kui tagumine kiirabiauto oli alles vastassuunavööndis ning toimus kokkupõrge Toyot Yarisega. Seda juhtis naisterahvas, kes sai viga ja viidi traumapunkti, tema vigastuste raskus on selgitamisel. Kiirabisõidukis keegi viga ei saanud.

Praegu on õnnetuskohas ühes sõidusuunas liiklus kinni, liiklust reguleerib politsei. Algatatud ka väärteomenetlus õnnetuse täpsete asjaolude välja selgitamiseks.

Kerly Peitel nentis, et inimesed on harjunud, et tavaliselt tuleb üks alarmsõiduk korraga, ning ei osata arvestada, et teine võib veel tulla.

«Alarmsõiduki möödumisel tuleb silmad ja kõrvad lahti hoida ja veenduda, et ei ole mõnda sireenidega masinat veel tulemas,» kutsus ta autojuhte üles tähelepanelikkusele.

Tagasi üles