K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Akadeemilise testi tulemusena pääseb eritingimustel ülikooli üle 30 sisseastuja

Facebook
Comments
Tartu ülikool.
Tartu ülikool. Foto: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli akadeemilisele testile registreerunud 949 inimesest sooritas testi 757 tudengiks pürgijat. Üle 80 punkti sai 32 testi tegijat, kes on oodatud õppima Tartu ülikooli enda valitud õppekavale.

Igal aastal saab parim akadeemilise testi sooritaja 100 punkti, nii ka tänavu. Üle 90 punkti said testi eest veel neli inimest.

Kohustusliku sisseastumiseksamina sooritades peab erialakatsele pääsemiseks olema akadeemilise testi tulemus vähemalt 40 punkti. Alla 40 punkti sooritas testi 39 üliõpilaskandidaati. Akadeemilist testi nõuavad kohustusliku sisseastumiseksamina ajakirjanduse ja kommunikatsiooni, riigiteaduste, psühholoogia ning sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika õppekava.

Akadeemilise testi komisjoni esimehe, Tartu ülikooli psühhomeetria vanemteaduri Olev Musta sõnul on akadeemilise testi rakendamine ülikooli astumiseks alternatiivne võimalus sisseastujale.

Must tõdes, et kuigi avalduste hulk Tartu ülikooli oli sel aastal suurem kui möödunud aastal, siis mitte kunagi varem ei ole akadeemilise testi sooritajaid olnud nii vähe.

Kui 2015. aastal registreerus akadeemilisele testile 1741 ja testil osales 1199 inimest, siis sel aastal sooritas testi üle 400 inimese vähem. «Paratamatult jääb mulje, et tudengite vaimne suutlikkus on nagu kuum kartul, mida üritatakse vältida. Ülikooli sisse saamiseks on ju ka kergemaid lahendusi kui akadeemilise testi sooritamine,» leidis Must.

Akadeemilise testi tulemuste vaatamiseks on vajalik eksamile registreerimise number. Tudengikandidaadid saavad testi tulemusi vaadata TÜ kodulehelt kui ka SAISist.

Olulisemad kuupäevad Tartu ülikooli sisseastujatele

Kuni 14. juulini – sisseastumiseksamid.

15. juuli – avaldatakse vastuvõetute esmased nimekirjad. Vastuvõtu käigus vabaks jäänud õppekohti täidetakse 19. augustini.

18. juuli – õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg. Alates 18. juulist vastuvõetud üliõpilaskandidaadid peavad õppimatuleku kinnitama kahe päeva jooksul.

29. august – õppeaasta avaaktus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles