Tartumaa võttis metsameeste kutsevõistlustelt võidu

Metsameeste kutsevõistlused Kurgjärvel.

FOTO: Kadri Audova

Läinud nädalal Kurgjärvel peetud 48. metsameeste kutsevõistlused võitis 105,5 punktiga Tartumaa metskonna võistkond. Teisele kohale tuli 92 punktiga Ida-Virumaa metskond ja kolmandaks 91,5 punktiga Põlvamaa metskond.

Võistluste peakohtuniku Kaarel Tiganiku sõnul osales erinevatel aladel kokku 22 võistkonda 234 võistlejaga. Lisaks RMK maakondlikele võistkondadele olid oma võistkonnad välja pannud Luua metsanduskool, keskkonnaagentuur, Eesti Metsateenijate Ühing, metsafirma Artiston ning Ühinenud Metsaomanike MTÜ, loetles Kaarel Tiganik ja lisas, et kõige aktiivsemad osalejad võistlesid kahel ja isegi kolmel võistlusalal.

Kokku võisteldi üheksal alal. Nendest kuuel (metsakasvataja mitmevõistlus, noorendike hooldaja mitmevõistlus, metsameistri mitmevõistlus, stendivõistlus, mälumäng, jahimehevõistlus) peeti ka meeskondlikku arvestust. Kolmel alal – forvarderijuhtide, harvesterijuhtide ja loodusvahtide mitmevõistluses võisteldi individuaalarvestuses. Nendest viimane oli võistlusalana kavas esimest korda.

Traditsiooniliselt tuli enim osavõtjaid end proovile panema metsakasvataja mitmevõistluses, kokku 36 inimest. Teistest arvukam oli osavõtt ka metsameistri mitmevõistlusest, kus osales 27 võistlejat.

Tänavustel metsameeste kutsevõistluste käigus sai selgeks ka Eesti koondis, kes esindab Eestit raiespordi maailmameistrivõistlustel Poolas 8. - 12. septembrini. Koondisesse kuuluvad Taavi Ehrpais, Sulev Tooming ja Tõnu Reinsalu ning juunioridest Jarro Mihkelson.

Tagasi üles
Back