N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kurepüük käis varavalges paljakäsi

Risto Mets
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Umbes nädala pärast oskab see Jõgevamaa ja Tartumaa piiril Tabivere vallas koorunud kurepoeg juba lennata. Edaspidises elus jäävad teda saatma paremale jalale kinnitatud sünniaega ja -paika tähistavad värvilised rõngad. Vasakul jalal on aga 22 grammi kaaluv satelliitsaatja.
Umbes nädala pärast oskab see Jõgevamaa ja Tartumaa piiril Tabivere vallas koorunud kurepoeg juba lennata. Edaspidises elus jäävad teda saatma paremale jalale kinnitatud sünniaega ja -paika tähistavad värvilised rõngad. Vasakul jalal on aga 22 grammi kaaluv satelliitsaatja. Foto: Risto Mets

Käsitsi kurge püüdma? No kuulge! Puhas kurejutt. Vastupidi. Teadlased püüavad tänini toonekurepoegi käsitsi, et neid rõngastada või panna neile külge satelliitsaatja. Tööd tuleb teha tundega, et noored linnud ei saaks viga.

Neli satelliiti

Juba aastakümneid on Eestis vaadeldud sookurgi ning uuritud nende rännet. Viimastel aastatel on teadlasi aidanud satelliittehnoloogia. Paljudele kindlasti meenuvad selliste nimedega sookured nagu Ahja 4 või Savimäe.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles