Päevatoimetaja:
Kelly Olesk
+372 739 0375
Saada vihje

Galerii: Padjaga-tööle-piltide voog on vallutanud sotsiaalvõrgustikud (6)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Aime Jõgi

Meedikute ja meedikute toetuseks täna aset leidev padjaga tööle aktsioon levib kulutulena sotsiaalvõrgustikes.

Facebooki kommuunis «31.05.2016 tööle padjaga – ole solidaarne poliitikute raske tööga» on praegu üle 4500 liikme. Piltide voog, mis sinna ajajoonele tekib, on pidev. Neid muudkui lisandub ja lisandub ning neid laetakse üles nii Põhja- kui Lõuna-Eestist ning välismaaltki.

Siinnegi galerii täieneb üha.

Küsimusele, miks lähevad meedikud täna tööle, padi kaenlas, on vastuseid mitu.

«Eesti tervisehoiusüsteem on krooniliselt alarahastatud ja tervishoiutöötajad ülekoormatud,» ütleb Tartu arst Kuido Nõmm. Ta selgitab, et poliitikute väljaütlemised ja käsilolevad seadusemuudatused näitavad seda, et süsteemi parandamise asemel on riiklikuks strateegiaks tervishoiutöötajatelt seitsme naha koorimine.

«Töö- ja puhkeaja seadusesse tahetakse teha meedikuid diskrimineerivad muudatused, mis võimaldaksid tervishoiutöötajaid veelgi intensiivsemalt ära kasutada, makstes seejuures vähem tasu,» rääkis ta. «Sellisena  ei ole süsteem jätkusuutlik. Praegune toimimine on tagatud meedikute ületöötamise hinnaga. Aga ei füüsiliselt ega vaimselt ei jaksa me enam ja tervishoiusüsteem on kokku varisemas.»

Päeva kõrghetk on paljude Eest haiglate juures täna kell 12. Tartus leiab see aset Maarjamõisa haigla Lunini tänava poolse sissekäigu lähedal.

Siis tulevad padjaga kohale ka kõik ema- või isapuhkusel olevad tervishoiutöötajad, võttes kaasa nii oma lapsed kui lemmikloomad. Ka on kohal need arstid ja õed, kel parasjagu on valvejärgne vaba päev või kel on võimalik haiglas just sel tunnil lõunapaus võtta.

Seesama leiab aset ka Ida-Tallinna keskhaiglas, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Ida-Viru Keskhaiglas ning Pärnu, Võru, Viljandi ja Paide haiglas ning muudeski kohtades.

Meeleavalduse padjaga tööle idee tekkis meedikuil üleeelmise nädala lõpul, mil reformierakondlase Igor Gräzini padjaga riigikogu ööistungile ilmumine ja sotsiaaldemokraadi Marianne Mikko veendumus, et meedikute 24-tunnised vahetused ei ole võrreldavad riigikogu liikmete raske tööga.

Kommentaarid (6)
Tagasi üles