Kajar Lember sai vabaks
Täiendatud 22.15!

Täna kella 17 paiku väljus arestimajast Tartu abilinnapea Kajar Lember. Altkäemaksu korduvas võtmises kahtlustatav Lember peeti kinni eile.

Kriminaaluurimise alla langenud Tartu abilinnapea Kajar Lember ütles kolmapäeva õhtul arestimajast vabanedes, et ei tunne end linnaga seotud kahtlustustes süüdi. Lember ütles Kanal 2 «Reporterile», et on linnaga seotud asju teinud parimas usus.

«Olles aru saanud, milles kogu asi seisneb, on siin palju intellektuaalselt huvitavat käsitlust,» kommenteeris Lember kahtlustuse sisu.

Tema sõnul peab ta kahtlustusi, mis on seotud tema eraettevõtlusega, põhjalikult analüüsima. «Hetkel tundub, et on palju erinevaid asju kokku pandud,» ütles Lember, lisades, et on alati riigiga koostööd teinud.

Mis puudutab Tartu linnaga seotud kahtlustusse, siis kinnitas Lember, et end kindlasti süüdi ei tunne. Tema sõnul on ta teinud linnaga seotud asju siiralt parimas usus ja seda ka Tartu linnavara juhtimisel.

Lember astub ennetähtaegselt ametist tagasi

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles õhtupoolikul BNSile, et palub kriminaaluurimise alla langenud abilinnapeal Lemberil päeva pealt ametist taanduda. Klaas märkis, et varem on Lember esitanud linnavalitsusele ametist lahkumise avalduse alates 7. juunist, kuid nüüd on asjaolud muutnud.

Klaas nimetas prokuratuuri avaldatud kahtlustusi väga tõsisteks. «Kindlasti soovin Lemberilt saada esimesel võimalusel selgitusi nende episoodide osas, mille prokuratuur on kolmapäeval avalikuks teinud,» rõhutas Klaas.

Õhtul õnnestuski Klaasil Lemberiga vestelda. Linnapea rääkis Tartu Postimehele, et jutuajamine oli põgus ja selle käigus kinnitas Lember, et ta ei ole linnaga seotud kahtlustustes süüdi. 

Siiski leidsid nii Klaas kui ka Lember, et on õigem, kui viimane lahkub ametist koheselt. Seega homsest Lember enam Tartu abilinnapea ei ole.

Klaas toonitas, et linn teeb politseiga igakülgset koostööd, et tõde võimalikult ruttu välja selgitada.

Teisipäeval kahtlustatuna kinni peetud Tartu sotsiaaldemokraadist abilinnapea Kajar Lember võttis kahtlustuse järgi altkäemaksu seoses Raadi kinnistu arendamisega, avalike tualettide paigaldamisega ja ka linna raha eraldamisega, samuti on eeluurimisel selgunud, et Lember võis eraäri ajamisel olla seotud ligi 850 000 euro ulatuses eurotoetuse väljapetmisega.

Tagasi üles