TÜ dekaanid toetavad üksmeelselt ülikooli seaduse muutmist

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu Ülikool.
Tartu Ülikool. Foto: Margus Ansu

Tartu Ülikooli kõigi üheksa teaduskonna juhid saatsid Riigikogu esimehele ja kultuurikomisjonile märgukirja, milles kinnitavad oma jätkuvat toetust TÜ seaduse muudatustele lootusega, et eelnõu edasisel täiustamisel ei minda vastuollu põhiseaduses sätestatud ülikoolide autonoomia printsiibiga.

10. jaanuaril toimunud kohtumisel TÜ rektori prof Alar Karisega pidasid ülikooli dekaanid vajalikuks veelkord kinnitada oma toetust TÜ seaduse muutmisele vastavalt ülikooli nõukogu 4. juuni otsusele. Dekaanid saatsid ka vastava märgukirja Riigikogu esimehele Ene Ergmale ning kultuurikomisjoni esimehele Peeter Kreitzbergile. Oma kirjas avaldavad dekaanid igakülgset toetust rektor Alar Karise tegevusele nõukogu ettepanekute edastamiseks Tartu Ülikooli uuenevasse seadusesse.

TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaani prof Peeter Burgi sõnul on Tartu Ülikooli edukat ja jätkusuutlikku arengut silmas pidades oluline, et ülikooli seaduse menetlemist jätkataks Riigikogus vastavalt TÜ nõukogus saavutatud kompromissile ning see võetaks vastu veel selle koosseisu ajal. «Seadusemuudatused lähendaksid ülikooli ja ühiskonda, muudaksid juhtimise efektiivsemaks ning kinnitaksid TÜ kui rahvusülikooli funktsiooni,» ütles Burk.

TÜ õigusteaduskonna dekaan prof Jaan Ginter märkis, et kirjaga sooviti tõmmata rahvaesindajate tähelepanu ülikooli autonoomia säilitamise seisukohalt kesksetele teemadele, nagu seda on ülikooli põhikiri ja rektori valimised. «Dekaanid on seisukohal, et need peaks vastavalt ülikooli nõukogu juunis tehtud ettepanekutele jääma ikkagi ülikooli liikmete otsustada,» ütles Ginter.

Dekaanide pöördumise täistekstiga on võimalik tutvuda aadressil: http://www.ut.ee/919604

TÜ nõukogu ettepanekuid ülikooli seaduse kohta saab lugeda 4. juuni 2010 pressiteatest: http://www.ut.ee/813315

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles