Eesti Maaülikooli seekordsel kolmapäevaõhtul räägitakse sinisest revolutsioonist. Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi professor Tiit Paaver arutleb teemal «Vesiviljelus - kas sinine revolutsioon saab teoks?».
Teadusõhtu räägib sinisest revolutsioonist
Professor Paaver räägib võrdlevalt rohelisest revolutsioonist, mida tähistas viljakate taimesortide kasutuselevõtt nälja leevenduseks arengumaades viiekümne aasta eest ja sinisest revolutsioonist, mis tekkis eelnevaga paralleelselt.
«Kalamehed olid jäänud vaid loodusvara ekspluateerijateks, aga kalavaru maailma veekogudes sai otsa,» lausus Paaver pressiesindaja vahendusel.
Paaveri sõnul arvati, et kui luua vesiviljelus, kasvatades vee-elureid samal kombel, kui põllumehed maa peal toiduaineid toodavad, võiks inimkonda varustada toiduga palju rikkalikumalt. «Ettekandes otsime vastuseid küsimustele, kuidas on need unistused täitunud ja milline on Eesti osa vesiviljeluse arengus.»
Ettekandele, mis algab 12. jaanuaril kell 17 Baeri majas, järgneb arutelu.
Iga kuu teisel kolmapäeval Baeri majas korraldatavate kokkusaamiste eesmärgiks on lähendada maaülikooli uurimissuundi ja pakkuda populaarteaduslikku ajaviidet nii maaülikooli töötajatele kui ka teistele huvilistele.