T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sõna orjana talub kirjanik ebainimlikke tingimusi

Raimu Hanson
, reporter
Sõna orjana talub kirjanik ebainimlikke tingimusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Viktor Jerofejev vastas küsimustele eile ennelõunal hotelli Antonius kaminatoas. Täna kell 16 peab ta Tartu ülikooli õppehoone Jakobi 2 ringauditooriumis loengu «Kirjutamine on ebainimlik» ning temaga vestleb Jaan Kaplinski.
Viktor Jerofejev vastas küsimustele eile ennelõunal hotelli Antonius kaminatoas. Täna kell 16 peab ta Tartu ülikooli õppehoone Jakobi 2 ringauditooriumis loengu «Kirjutamine on ebainimlik» ning temaga vestleb Jaan Kaplinski. Foto: Margus Ansu

Viktor Jerofejev vastas küsimustele eile ennelõunal hotelli Antonius kaminatoas. Täna kell 16 peab ta Tartu ülikooli õppehoone Jakobi 2 ringauditooriumis loengu «Kirjutamine on ebainimlik» ning temaga vestleb Jaan Kaplinski. Kirjandusfestivali Prima Vista tänavune alapealkiri on «Müstifiktsioon». Milline koht on teie loomingus müstifikatsioonil?

Mul on nii suuri kui ka väikseid müstifikatsioone, kuid küllap kõige suurem on seotud Kanada kirjandusega.

Pärast põrandaaluse almanahhi Metropol koostamist koos sõpradega (aastal 1979 – RH) aeti mind maailmakirjanduse instituudist minema. Pärast taastati tööle, kuid keelati prantsuse kirjandusega tegeleda. Selle asemel saadeti mind justkui Siberisse – anti uurida Kanada kirjandust.

Märksõnad
Tagasi üles