N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kirjanduspreemia «Esimene samm» laureaat on Mart Kuldkepp

Facebook
Comments
Mart Kuldkepp.
Mart Kuldkepp. Foto: Erakogu

Kirjandusfestival Prima Vista eelsündmusena anti juba kümnendat aastat järjest raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil kätte 333 euro suurune kirjanduspreemia «Esimene samm».

Läinud aastal perioodikas avaldatud ilukirjandusliku debüüdi eest pälvis preemia Mart Kuldkepp Vikerkaares ilmunud ajaloolise jutustusega «Estbröte 2016».

Tänavusele konkursile esitati viis statuudile vastavat kandidaati, nende seas mitu tähelepanuväärset luule- või proosadebüüti. Laekunud tekstid nägid 2015. aastal trükivalgust ajakirjades Värske Rõhk ja Vikerkaar.

Žürii üksmeelse otsusena tunnistati preemia vääriliseks Mart Kuldkepi oskuslikult komponeeritud ja väljapeetud stiilitajuga proosadebüüt.

Preemia anti pidulikult kätte 23. aprillil, rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval toimunud Prima Vista eelüritusel Tartu tähetornis.

Otsuse auhinna määramise kohta tegi viieliikmeline žürii, mille koosseisu kuulusid tänavu luuletaja Kristiina Ehin, TÜ eesti kirjanduse doktorant ja luuletaja Krista Ojasaar, kirjanik ja literaat Berk Vaher, toimetaja ja tõlkija Triin Ploom-Niitra ning kirjanduspreemia «Esimene samm» 2015. aasta laureaat Hanneleele Kaldmaa.

Kirjandusfestival Prima Vista kestab tänavu 4.–7. maini Tartus ja Haapsalus.

Facebook
Comments
Tagasi üles