Kui ta tuleb ja ütleb, miks Must ei ole rääkinud kõike, mis on teoksil – aga kohalikud erakonnaliikmed seda ju teavad, kas Tartu Postimehest, meediakanalitest, infokoosolekutelt, mis toimuvad meil ikka palju paremini, kui mõneski teises piirkonnas. Olen öelnud, et meie ülesanne on aastaks 2019 koolitada välja uus meeskond, kes läheb piirkonna juhtimisega edasi. Mina tahaks hakata lõpuks ikka päris akadeemiliseks vabahärraks, kes ei korralda siin infokoosolekuid või koosolekuid, muidugi kui appi kutsutakse, siis tulen alati.
Aga rõhutan veelkord: juhtimine tuleb üle anda pädevatele, kompetentsetele, haritutele, nendele kes mõistavad inimesi, ja mõistavad laialt, mitte ainult ühte rühma.
Nikolai Põdramägi rääkis oma kõnes Edgar Savisaarest ja muu hulgas «tema endisest sõbrast Tartus». Kas see tegi teile haiget?
Ma ei hakanud seda korrigeerima, aga ega ma ise ka ei tea, mis edasi saab, sest meil [Edgar Savisaarega] on võtmepäev tänavu 5. mail, mil möödub täpselt 50 aastat päevast, mil kaks jube kõhna koolipoissi maalt said kokku praeguse Karlova kooli, tollase Tartu 7. keskkkooli trepil, silmad suured nagu vankrirattad – linn ikkagi – ja küsisid: ka sa tulid ka ajaloo eriklassi?
Meil on olnud perioode, kui me oleme suutnud elada mõnes mõttes paralleelelu. Selles mõttes et ma ei ole kunagi üritanudki aru saada, mis toimub Tallinnas.
Aga ajaloost olen ma Edgar Savisaarega rääkinud palju ja põnevalt. Eriti enne tema infarktiaega olid meil intellektuaalse vestluse kõrgpilotaažid.
Ja võib-olla asjad loksuvad paika, aga ei ole ju mina see ainukene, kelle käest küsida – ma ei saa vastata kahe eest, nii lihtne see ongi. Poliitikas on meil tugevaid erimeelsusi, võib-olla on inimlik osa, kus võiks olla ka palju ühist, aeg näitab.
Mis saab nendest nn rändhääletajatest, kas lähevad nüüd kuskile teise kohta?
Jälgige mängu, jälgige mängu!