Oodatud olid paari-kolmeleheküljelised ideekavandid, kus on esitatud festivali eesmärk, korralduspõhimõtted, eeldatav sihtauditoorium, toimumise sagedus, aeg ja koht ning oletatav tulu- ja kulueelarve. Idee esitajalt eeldati valmisolekut osaleda talle sobivas vormis ka idee rakendamisel alates 2017. aastast.
Tartus vaagis uusi ideid ja kontseptsioone sihtasutuse Eesti Teatri Festival nõukogu. «Me konstateerisime, et tuli üllatavalt palju, kaheksa erinevat ideepakkumist. Neid siis arutasime ja analüüsisime,» ütles nõukogu esimees Jaak Allik.
Võitjat välja ei kuulutatud. «Oma eelistused muidugi tegime, aga kuna konkurss on kahe nõukogu poolt ühiselt välja kuulutatud, siis vaatame, milleni jõuab Eesti Teatri Agentuuri nõukogu.»
Kui palju kaheksast konkursil osalejast pakkus välja mõtte korraldada festivali Draama jätkuvalt seal, kus see on algusest peale toimunud? «Enamik ideedest lähtus sellest, et festival jätkub Tartus,» ütles Allik. «Meie oleme samuti jätkuvalt seda meelt.»
Konkureerima oli saadetud mõndagi üllatavat. «Mulle oli kõige üllatavam idee, mis pakkus välja võimaluse, et Eesti Teatri Festival kui asutus peaks hakkama koos erinevate teatritega produtseerima lavastusi, mis võiksid festivalinädala jooksul Tartus esietenduda,» ütles Allik.
Eesti Teatri Agentuuri nõukogu, mida juhib Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuht Monika Larini, koguneb ideid vaagima 15. märtsil.
«Etteruttavalt võin öelda seda, et kui nende ideede põhjal peaks ilmtingimata tegema festivali, saaks neid päris erinevaid,» ütles Larini.