Keeri järv õnnistas meest rekordhaugiga

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kümne-kaheteistkilosed haugid pole Keeri järves mingid haruldused, 2. märtsil sikutati sealt aga välja koguni 22,7 kilo kaalunud hiiglane.
Kümne-kaheteistkilosed haugid pole Keeri järves mingid haruldused, 2. märtsil sikutati sealt aga välja koguni 22,7 kilo kaalunud hiiglane. Foto: Jaan Šults / erakogu

Tartumaal asuv Keeri  järv kinnitas taas kord oma kalaparadiisi staatust –  kogenud harrastuskalastajal Valeri Bodinil õnnestus sealt unnapüügil tabada koguni 22,7 kilo kaalunud haug.

Aastakümneid Keeril kalastamas käinud ning varemgi sealt aukartust äratava suurusega uimelisi püüdnud Bodin tabas volaski 2. märtsil kell pool kaks päeval. Haug oli haaranud kogrega söödastatud unda, auku suuremaks raiunud sõbra abiga saadi purikas jääle pärast nelikümmend minutit väldanud võitlust.

Et meestel kaasas olnud kalakaal jäi lahjaks, viidi haug Tartusse, kus poekaal näitas tulemiks 22,7 kilogrammi. See on teadaolevalt suurim Eestis harrastuslike vahendiga püütud haug, senine rekord oli 19,9 kilo ja pärines juba Teise maailmasõja eelsest ajast.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles