Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ülikool korraldab IT-keskuse ehitamiseks ideekonkursi

Tartu ülikooli uus IT-maja kerkib Narva maantee äärde jäävale krundile. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu ülikool otsib arhitektuurivõistlusega parimat lahendust Narva maanteele ehitatavale IT-keskusele.

Konkursi töö peab võimaldama saavutada tulevase hoone kasutamisel võimalikult madalat energiataset. Ideekonkursi tööde esitamise tähtaeg on 4. aprill 2016 kell 12, vahendas ülikooli pressitalitus. Arhitektid peavad välja pakkuma optimaalse lahenduse IT-erialade, matemaatikute ja majandusõppe integreerimiseks ühes hoones.

Tartu ülikooli IT-keskuse passiivmaja elementidega hoone planeeritakse Tartus kinnistutele aadressidel Narva mnt 4, Narva mnt 10, Narva mnt 2b ja 2d.
Ülikooli ja linna ootus on, et hoone peab arhitektuuriliselt sobima asukohta, olema tänapäevane ja ajatu, kuid samas staatusele vääriliselt esinduslik. Olulisteks märksõnadeks on suured auditooriumid, avarus, funktsionaalsus, võimalus kohandada ruume vastavalt õppijate vajadustele, ehituskvaliteet, maksimaalne töökindlus ning energiasäästlikkus.

Tulevase kasutaja soovil tuleb erilist tähelepanu pöörata ka hooneautomaatikale ja võimalikele alternatiivenergia kasutamisvõimalustele, näiteks päikesepaneelid.
Uus IT-keskus hakkab koosnema kahest osast, millest esimeses järjekorras projekteeritakse ja ehitatakse põhikorpus ja hiljem võimalik juurdeehitus pindalaga ligi 5000 ruutmeetrit. Arhitektuurne lahendus peab võimaldama hilisema etapi väljaehitamisel lihtsa ja loogilise omavahelise ühenduse, tagamaks hoone igapäevase toimimise ning liikumise.

Arhitektuurivõistluse žüriisse kuuluvad TÜ kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel, TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo, Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ning arhitektid Andres Kadarik, Jüri Siim ja Andres Lunge.

Projekti sujuva kulgemise korral saavad üliõpilased ja õppejõud uutes ruumides õppe- ning teadustööd alustada hiljemalt 2019. aasta sügissemestril.

Tagasi üles
Back