Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tartusse lisandub lähiaastail sadu hotellitube

Turistide hulk väheneb, majutusasutusi tuleb üha juurde

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ülikooli 14 hotelli rajatakse lisaks numbritubadele restoran, ürituskeskus ja basseiniga spaasviit. | FOTO: Sille Annuk

Lähima kahe aasta  jooksul lisandub Tartus sadu hotellitubasid, mis tähendab, et konkurents läheb üha  kibedamaks. Viimati sai  laienemisloa Tartu hotell.

Tartu hotell laieneb avaturu poole, sinna kerkib kuuekorruseline juurdeehitis. Selle esimesele, teisele ja kuuendale korrusele tulevad abilinnapea Jarno Lauri kinnitusel bürooruumid. Kolmandale kuni viiendale korrusele tuleb hotell, kus on muu hulgas ka koosolekuruum ja spaa. Kui palju numbritube praegu 74 toaga hotelli lisandub, pole veel teada.

Tartu hotellile kekib hoogsalt konkurente. Saabuvaks suveks on Tartus plaanis valmis saada Ülikooli 14 ehitatava hotelli toad ja Kauburi kaubamaja üüritoad.

Kaugemas tulevikus saavad külalised öömajale jääda Karuplatsile kerkivas ehitises ja Lõunakeskuse juurde planeeritavas hotellis.

Võitlus turistide nimel

Majutusasutustel on keeruline aeg, tunnistas Londoni ja Pallase hotelli juhatuse esimees Verni Loodmaa. Välisturistide hulk väheneb, see kehtib nii venelaste kui ka soomlaste kohta. Vaid mõnel kuul on piiritaguseid külalisi olnud loodetud hulgal.

«Praegu hoiab majutusturgu üleval siseturism, seega on väga oluline, et ka välisturistide hulk taastuks, sest just see oleks kütus, mis paneks turismimootori taas tööle,» ütles Loodmaa.

Ta nentis, et konkurents on tihenemas. Tõenäoliselt peab paari aasta pärast Tartus veelgi rohkem pingutama, sõnas Loodmaa, kes on nii 2018. aastaks Karuplatsile valmiva majutusasutuse kui ka Lõunakeskuse hotellitubade rajamise taga.

Uued hotellid teevad olukorra raskeks nii uutel tulijatel endil kui ka vanadel olijatel. «Pingutama peavad mõlemad, väga tõsiselt pingutama ning tegema nutikat turundust ja tööd oma püsiklientide hoidmisel,» sõnas Loodmaa. Samas avaneb tema sõnul ka palju uusi võimalusi korraldada uhkeid üritusi või konverentse, ka rahvusvahelisi.

Igaüks otsib oma eeliseid

Kui Karuplatsile kerkiva maja kohta pole veel täpselt teada, kui palju sinna tube võiks tulla ning kellele need on eelkõige mõeldud, siis Lõunakeskuse hotellil on esialgne plaan juba olemas. «Sinna tuleb 72 tuba ja need on eelkõige mõeldud mugavust armastavale inimesele. Mõistliku hinna eest saab mõistlikku teenust,» ütles Loodmaa.

Lõunakeskuse hotelli eeliseks võib pidada ümbritsevaid võimalusi – kaubandust ja meelelahutust.

Ülikooli 14 ehitatavasse hotelli tuleb 70 tuba. Seda arendava Toomemäe Kinnisvara juhataja Ain Tammvere sõnul on konkurents kindlasti tihe, aga see panebki tema sõnul rohkem pingutama ja panustama.

«Meil on eeliseid, näiteks asukoht, siselahendused, kujundus, aga ka teenused ja tooted,» kiitis ta. Tammvere hinnangul saab Ülikooli 14 rajatavale hotellile tõenäoliselt suurimaks konkurendiks samadele omanikele kuuluv Dorpati hotell ja konverentsikeskus.

Kevadel hakkab majutusteenust pakkuma ka vanas Kauburi kaubamajas valmis saav kvaliteetne hostel, kus oodatakse eelkõige just üheks-kaheks ööks peatujaid.
-------------------------

Tulevased võimalikud majutuskohad

• Ülikooli 14 hotell, tube 70, valmib juunis.

• Vana Kauburi kaubamaja, tube 112, valmib märtsis.

• Lõunakeskuse hotell, tube 72, valmib 2017 kevadel.

• Karuplatsi hotell, tubade arv pole teada, valmib 2018.

• Hotell Tartu juurdeehitis, tubade arv ega valmimisaeg pole teada.

Tagasi üles