Kunstnike värvitundlikkus kohtub fantaasiaküllusega

, TÜ kunstiajaloo magistrant
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Näituse keskmes on Martti Ruusi kaks maali (vasakul ülal ja all), Navitrolla kaks maali (keskel ülal ja all) ning Jan Tammiku (paremal ülal) ja Enno Alliku (paremal all) üks maal.
Näituse keskmes on Martti Ruusi kaks maali (vasakul ülal ja all), Navitrolla kaks maali (keskel ülal ja all) ning Jan Tammiku (paremal ülal) ja Enno Alliku (paremal all) üks maal. Foto: Kristjan Teedema

E-kunstisalong tähistab oma 19. tegevusaastat näitusega, kus 27 kunstnikku on esindatud ligi 40 teosega. Seekordne aastapäevanäitus on kokku toonud peamiselt Tartu kunstnike eri põlvkonnad, kelle teosed moodustavad galeriis põneva koosluse.

Kursi koolkondlased Ilmar Kruusamäe ja Albert Gulk on selle aasta näitusele esitanud joonistused.

Kruusamäe «Näpunäiteid Tartust» jätkab tema õllealuste täiendamise sarja ning Gulgi lopsaka joonega kujutus muusika olemusest teoses «Uued pasunad» annab järjekordselt tunnistust nii kunstniku tehnilisest virtuoossusest kui ka lõppematust inspiratsioonisalvest.

Värvitundlikkus

Konrad Mäe ateljee maalistuudio osalised esinevad väljapanekul pigem väikeses formaadis teostega. Värvitundlikkuse poolest on need aga omamoodi intiimsed interaktsiooniavaldused kunstniku ja valitud teema vahel.

Lillemaalidest on eksponeeritud lüüriliselt õrnasid õienuppe kujutavad maalid, mida pakub vaatajale üllatuslikult ka Peeter Allik.

Samas on hoopis jõulisemalt taimevorme lõhkudes esitanud kunstnik Evi Gailit oma teostel hoopis teistsuguse nägemuse lillemaalist. Tähelepanuväärsed on ka Margus Meinarti loodud koloriidimosaiigid, mis annavad lillede lõpmatut värviküllust elavalt edasi.

Värvidemänguga jätkavad Anne Vasar ja Lea Liblik, kes on just toonidele erilist rõhku pannes oma maalidel edastanud vaatajale väljendusrikkad loodusmotiivid. Kogu mulje on nad näilise kergusega saavutanud ainult koloriidi abil.

Fantaasiaküllus

Fantaasiaküllust lisavad E-kunstisalongi sünnipäevanäitusele Mirjam Hinn poolabstraktse teosega rännakul sisekosmosesse ning Neeme Lüdimois sürrealistliku maastikumaaliga, mis kutsub vaatajat iseendasse.

Humoorikat sisuliini pakuvad veel Navitrolla teosed «Madala profiili kuninglik võlu» ja «Kõrguseihalus».

Väljapanek annab sissevaate ühele osale Tartu kunstielust, mis on oma eripalgelisuses siiralt köitev.

Näitust saab vaadata E-kunstisalongis (sisustuskaubamajas, Tehase 16) 7. veebruarini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles