Tartu Ülikooli Kliinikum müüs kolmapäeval suulisel enampakkumisel kolm aastat müügil olnud Vallikraavi kinnistu, kus ennist asus onkoloogia- ja hematoloogiakliinik.
Endise vähikliiniku ostis kirjastus
Kliinikumi juhatuse esimehe Urmas Siiguri sõnul oli kinnistu vastu huvi neljal firmal, kuid lõpuks osales suulisel enampakkumisel kaks: Avita kirjastuse emafirma Sinto Invest OÜ ning hosteliketi omanik OÜ Kuusteist Eurot, kellel oli plaan teha hoonest majutusasutus.
«Kui need neli soovijat välja ilmusid, oli meie alghind 4 miljonit krooni. Suuline pakkumine algas 4,25 miljoniga ning lõpuks müüdi kinnistu 4,35 miljoni krooniga Avitale,» ütles Siigur.
Hinnaga rahul
Arvestades praegust olukorda, on see Siiguri hinnangul normaalne summa. «Hind sõltub sellest, mis seis on kinnisvaraturul, aga on selge, et meile seda hoonet enam vaja ei ole. Lihtsalt seistes on aga ülalpidamiskulud märkimisväärsed. Maja tahab ju kütmist ning valvamist, sest tühi hoone kipub ära lagunema,» rääkis Siigur ning oli lõpptulemusega rahul.
Kinnistul asub kaks 1860. aastatel ehitatud kivimaja, mis vajavad Siiguri hinnangul remonti. «Põhikonstruktsioonid ja tehnosüsteemid on korras ja toimivad, aga enne sissekolimist peab järgmine omanik tegema seal ikkagi remonti,» arvas ta.
Ülikooli kliinikum pani Vallikraavi 7/9 kinnistu müüki kolm aastat tagasi, kui hakkas valmima Maarjamõisa juurdeehitis, ning toona oli alghind 7,8 miljonit krooni. Rohkem kinnistuid kliinikumil praegu müügil pole.
Tartu esindus kolib
Avita tegevdirektor Marko Usler ütles, et firmal on plaan kolida ostetud majadesse kirjastuse Tartu esindus, mis asub praegu Tiigi tänavas. Kinnistu ostmisel sai määravaks lähedus Tartu Ülikoolile. «Muidu oleks võinud ju linna äärde ka minna, aga meil on ülikooliga suured koostööplaanid,» ütles ta.
Majja tulevad tööruumid toimetajatele ja seminariruumid ning sinna kolib ka müügiosakond. Töömahu suurenemisega lisandub kirjastusel Tartus töötajaid. «Tööd tuleb juurde ja paljud inimesed on siiani Tartust Tallinna tööle käinud,» lausus Usler. Kirjastuses töötab umbes 65 inimest.
Millal kolima hakatakse, ei julgenud tegevdirektor öelda. «See on meile ikka päris suur summa. Kõigepealt teeme korda väiksema maja ja siis saame oma vana kontori maha müüa. See kõik käib aegamööda, meie põhitegevus on ikkagi raamatute kirjastamine,» rääkis Marko Usler.