Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Sõbrad ehitasid Riia tänavale «Väljapääsu»

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Järjekordse meelelahutusliku põgenemistoa «Väljapääs» idee autorid Mati Teinberg (vasakult), Risto Reinumägi ja Hannes Hendrikson pidasid tähtsaks, et toa nimi oleks lööv ning jääks külastajatele hästi meelde. | FOTO: Margus Ansu

Tammelinnas Riia tänaval võivad möödakõndijad ja -sõitjad märgata loomakliiniku Animal kõrvaluksel punast silti, mis teatab väljapääsust. Uksest sisse astudes selgub, et ees ootab järjekordne põgenemistuba.

FOTO: Graafika: TPM

Üliõpilased, tammelinlased ja lapsepõlvesõbrad Mati Teinberg, Hannes Hendrikson ja Risto Reinumägi otsustasid mullu sügisel teha tutvust Tartu põgenemismängudega. Kui kõik mängutoad olid järele proovitud, samuti pealinnas uudistamas käidud, mõtlesid noormehed, et tahaks veel põgenema minna.

«Mati ütles siis, et aga teeme ise ära. Läkski kuu aega ideest, kui tegime ettevõtte ja hakkasime tegutsema,» rääkis Risto Reinumägi, kuidas sündis Tartu linnas järjekordne meelelahutuslik põgenemismäng.

Novembri keskpaigas hakkasid sõbrad ehitama ja eelmise nädala algusest on tuba aadressil Riia 50 ametlikult avatud. Mati Teinbergi sõnul on põgenemishuvilised neid kiiresti üles leidnud, sest selliste mängutubade aktiivsed külastajad tunnevad uute võimaluste vastu huvi, otsivad neid ja leiavadki uue koha väga kiiresti üles.

Elektroonilised esemed

«Väljapääsu» ruumides on varem tegutsenud nii Oskari lihapood kui ka pitsapood. Reinumägi vihjas, et varasemate rentnike ettevõtmisi on ka toa süžee loomisel ära kasutatud. Hannes Hendrikson lisas, et ruumid dikteerivadki väga palju, mida saab seal ette võtta ja mida mitte.

«Peamine rõhk on ikkagi sellel, et meie vigurid on teiste omadest täiesti erinevad. On näiteks rohkem elektroonilisi asju ja ka nuputamist, mitte niipalju otsimist,» rääkis Reinumägi natukene sellest, mida mängijad võivad toast leida.

Reinumäe sõnul tekkis neil Tallinna põgenemismängu tubades tunne, et ülesannete lahendamine vajab kindlaid teadmisi. Samuti seda, et põgenejate mõtlemisviis peabki olema täpselt samasugune, nagu on toa väljamõtlejatel.

«Oleme üritanud niipalju kui võimalik arvestada sellega, et igal inimesel tuleks ülesandeid lahendades sama idee, mis meil,» lausus Reinumägi.

Kolm sõpra aga arvasid, et paratamatult mõeldakse vigurite lahendamisel väga palju üle ning et huvitav on jälgida, kuidas inimesed otsivad lahendusi, mille peale ise ei oska mõeldagi.

Uus tuba

«Väljapääsu» külastamine maksab nelikümmend eurot ja põgenemiseks on aega 75 minutit.

Soovituslik vanus on alates 16. eluaastast. Toa idee autoritega läbi rääkides saavad põgenema minna ka nooremad.

Need, kes vigurite lahendamisel hätta jäävad, saavad vajaduse korral raadiosaatja kaudu vihjeid. Praegu on «Väljapääsu» parimaks ajaks ilma vihjeteta üks tund.

Kolm sõpra mõlgutavad mõtteid juba uuest põgenemistoast. Risto Reinumägi ütles, et neil sõpradega on idee, mida keegi pole Eestis veel teinud. «Me veel ei räägi, aga kevadel tahaks teha. See on väga ainulaadne idee,» oli noormees salapärane.

Peale «Väljapääsu» tegutsevad Tartu Postimehele teadaolevalt Emajõelinnas veel neli ettevõtet, kellel on põgenemistoad.

Tagasi üles