K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu gurmaane ootab ees maitseelamusi täis kuu

Kaspar Koort
, reporter
Tartu gurmaane ootab ees maitseelamusi täis kuu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mullu sai "Maitsev Tartu" parima erimenüü tiitli restoran Chez André.
Mullu sai "Maitsev Tartu" parima erimenüü tiitli restoran Chez André. Foto: Kristjan Teedema

Neljapäeval kell 15 avab Tartu linn tänavuse maitseelamuste kampaania «Maitsev Tartu,» milles osaleb 14 restorani. Veebruaris pakutakse neis lisaks tavamenüüle uudseid toiduelamusi ja töötatakse välja soodushinnaga erimenüü.

Dorpati konverentsikeskuses toimuval avaüritusel tutvustatakse kampaanias osalevate restoranide peakokki, kes pakuvad koha peal suupisteid, mis on inspireeritud selleaastastest erimenüüdest.

Kõigis kampaaniaga liitunud restoranides saab 1.-28. veebruarini lisaks tavamenüüle nautida ka sõbraliku hinnaga (19 eurot) pakutavat kolmekäigulist erimenüüd. Toitude valmistamisel kasutatakse võimalikult suures osas kohalikku toorainet.

«Teist aastat toimuva kampaania mõte on tõsta restoranikultuuri Tartus ning kutsuda Tartu restoranidesse ja kohvikutesse rohkem külalisi nii Tartust, Eestist laiemalt kui ka välismaalt,» ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Projektis osalevad järgmised söögikohad:  Atlantis, Cafe Truffe, Chez André, Dorpat, Eduard Vilde lokaal, Entri, Gustav Gastro Cafe, Meat Market, Pierre, Polpo, Püssirohukelder, Spargel, Umbroht ja Werner.

Külastajail on võimalus hinnata restoranide pingutusi ja selgitada välja parim erimenüü. Oma hinnangu saab anda kodulehel www.maitsevtartu.ee vastava restorani juures oleval hindamisskaalal või restoranis hindamissedelil. Tulemused selguvad 3. märtsil.

Märksõnad
Tagasi üles