Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Salaja sahtlisse kirjutatud luule tuli avalikuks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Noorima rühma võitja, Luunja keskkooli õpilase Melissa Loki (paremalt) esitusele andis punkte publik. Žüriiliikmete Mari Liis Müürsepa, Jaan Malini ja Ädu Neemre ülesanne oli võimalike erimeelsuste lahendamine. | FOTO: Kristjan Teedema

«Kuidas sinul luuletused tulevad?» kõlas küsimus enne võistlust jutusumina seest. «Ma vaatan kuskile kaugusse ja siis tean täpselt, mida kirjutada,» vastas teine. Sellised mõtted tekkisid noortel veel enne Luuleprõmmu võistluse algust eile pärastlõunal. Oli tunda nii ärevust, enesekindlust kui ka hirmu.

Juba kõige nooremate luuletusi kuulates tekkis kahtlus, kas tõesti on luuletused laste endi välja mõeldud. Nii mitmestki teosest kõlas tarkusi, mida puistavad tavaliselt vanemad inimesed.

Teemadest olid esindatud perekond, loodus ja loomad, aga ka lotovõit, halloween ja hambaarstid.

Noorima rühma võitjaks tuli Luunja keskkooli õpilane Melissa Lokk (9), tema luuletus rääkis isast.

Esitluse ajal kasutas Melissa ka kehakeelt, näiteks väsimusest rääkides pühkis ta otsaesist ja magamisest jutustades pani käed põse alla.Ta ise arvas siiski, et oleks saanud veel paremini hakkama. «Ma kartsin ka ja arvan, et kiirustasin natuke,» ütles ta.

Noorema vanuserühma võiduluuletus «Minu isa argipäev»:

Olen issi kallis tütar,

tema pärast vahel nutan.

Tööd ta teeb päevad läbi,

pärast on ta täitsa läbi.

Vahepeal ta korvi mängib,

ja ka vahel ringi hängib.

Kokkab, laulab joonistab,

vabal ajal uisutab.

Saabub tema lemmikaeg,

see on tema uneaeg.

Melissa ütles, et oma luuletuse kirjutas ta valmis juba isadepäeval ja pähe pidi selle ka  sügisel õppima, kumbki ülesanne talle raske ei olnud. «Ma tahtsin isast rääkida ja tema hobidest,» selgitas ta luuletuse sündi. Kolmanda klassi tüdruk kirjutab luuletusi siis, kui vaja, ja mõnikord ka niisama, põhjus on selles, et vahepeal tulevad need naljakad.

Noorte Luuleprõmmu osalejate nimekiri oli esmakordse ürituse kohta üsna pikk. Osales 19 noort, kes võistlesid kolmes kategoorias: 6–11-aastased, 12–15-aastased ja 16–20-aastased. Teises vanuserühmas tuli võitjaks Grete Kaio ja vanemate parim oli Gerly Parm.

Kõik osalejad said tänukirja. Parimatele olid auhinnaks raamatud, lisaks avanes neil võimalus osaleda Tartu Luuleprõmmul, mis on järgmise nädala lõpus.

Tagasi üles