Tänavakunstnikud jätavad hüvasti kroonidega

FOTO: Sille Annuk

Kaks kirjanikku, kes on jätnud oma loominguga jälje lugemist hindava rahva südamesse, on jätnud ühtlasi helge mälestuse kui rahatähtede kaunistused. Jah, varsti on kadunud meie rahakotist kroonid, mille peal on kujutatud teiste hulgas Tammsaare ja Koidula.


Sellise paratamatusega rehkenda-des on jäädvustanud grafitikunstnik, kelle autorimärgiks on EvL, need kaks kirjanduse suurkuju Tartu kesklinnas väga käidavates kohtades kõigile vaatamiseks stencil-tehnika.

Tammsaare on kantud linnaraamatukogu seinale šabloonide abil nii, et ta istub tänaval, käes raha kerjamise anum ja kõrval silt «Koondatud». Hoone kasutajad tunnistasid töö nii heaks, et see vääris riputamist raamatukogu veebilehe avaküljele.

Koidula on raamatukogu vastas elektrialajaama ja tasulise tualetina toimiva maja seinal. Pilt jätab sellise mulje, et Koidula käsi ei ole hästi käinud, ta näeb üsna vaene välja, tõmbab seal prügikasti kõrval pläru.

Aga võib-olla on grafitikunstnikul üks kama kõik kaduvatest kroonidest. Ehk tunneb ta hoopiski muret väärtkirjanduse väheneva lugemise pärast. Ei tea... Igatahes on tal olnud karistamise hirmust hoolimata vajadust teistele midagi edasi anda, nähtavaks teha.

Tagasi üles