E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

TÜ kliinikumi lastefondi juhib taas Küllike Saar

Kaspar Koort
, reporter
TÜ kliinikumi lastefondi juhib taas Küllike Saar
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Küllike Saar
Küllike Saar Foto: TÜ Lastefond

Jaanuarist on SA TÜ Kliinikumi Lastefondi eesotsas taas Küllike Saar, kes viibis 2014. aasta augustist lapsehoolduspuhkusel.

Siiski ei naasnud Saar tegevjuhi kohale, vaid võtab lastefondi juhtimise enda hoole alla nõukogu esimehena. Seetõttu muutub ka fondi juhtimissüsteem ja töökorraldus.

«See tähendab, et kaotasime lastefondi struktuurist tegevjuhi koha ja juhatuse liikmeks asub praegune toetustaotluste juht Eveli Ilves. Nõukogul saab aga fondi igapäevases juhtimises olema natuke olulisem roll kui varem,» selgitas vastne esimees. Ta lisas, et lastefondi tegevmeeskonnaga liitus ka arendus- ja projektijuht, kes hakkab koos kahe teise töötaja ja vabatahtlikega ellu viima fondi eesmärke.

Küllike Saar on lastefondis tegutsenud 2007. aastast, mil asus toonase tegevjuhi Merike Kaunissaare kõrval fondi turundusjuhiks. 2008. aasta sügisest täitis ta aga juba tegevjuhi rolli, millesse tekkis paus vaid lapsehoolduspuhkustel viibimise ajal 2012–2013 ja 2014–2015. Küllike Saar on omandanud magistrikraadi TÜ majandusteaduskonnas ning töötanud varem Tartu linnavalitsuses linnaarengu spetsialistina.

Lastefondi nõukogu vajas uut juhti senise esimehe Jaan Kelderi tagasiastumise tõttu. Peale tema lahkusid möödunud aasta lõpus fondi nõukogust ka Peeter Tulviste ja Reet Hääl. Uue liikmena asus jaanuaris lastefondi nõukogusse ettevõtja ja rahvusvahelise tarkvaraarendusettevõtte Nortal tegevjuht Priit Alamäe. Seega jätkab fondi nõukogu Küllike Saare juhtimisel tegevust seitsmeliikmelisena.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on 2000. aastast annetajate abiga toetanud haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga.

Märksõnad
Tagasi üles