Väide: Sildaru võitis nišialal nn külavõistluse.
Vastuväide: pargisõit ei ole nišiala, sest kuulub taliolümpia programmi ning sinna nišialasid ei võeta. Dew Tour ei ole suvaline võistlus, vaid ekstreemsportlaste absoluutse tippvõistluse, X-Gamesi järel tähtsuselt teine jõuproov, kuhu pääseb osalema kutsega. Sildaru alistas seal teise hulgas Sotši olümpiavõitja Dara Howelli Kanadast, tänavuse X-Gamesi võitja Emma Dahlströmi Rootsist ja tunamulluse X-Gamesi võitja Tiril Christianseni Norrast.
Kui räägime nišialadest, siis need on näiteks allvee- ja veemotosport ning rattaorienteerumine, millest ükski ei kuulu olümpiakavva, aga mille esindajad Ksenia Belomestnova, Rasmus Haugasmägi ja Lauri Malsroos kandideerivad sellegipoolest aasta parimaks.
Väide: Sildaru ei ole tänavu võitnud tiitlivõistlustel ühtegi medalit.
Vastuväide: jah, tõepoolest ei ole, aga vaatame, kes veel kandideerivad aasta parima sportlase nimetusele. EOK kodulehel pakutavas valikus vaatavad vastu Anett Kontaveit, Saskia Alusalu, Ingrid Puusta, Gerd Kanter, Kristjan Kangur, Ragnar Klavan, Aigar Leok, Raul Must, Kert Toobal. Teate, mis neid ühendab? Nad pole tänavu võitnud ühtegi tiitlivõistluste medalit.
Väide: aasta parimaks kandideerivad need, kes on osalenud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.
Vastuväide: kui nii, siis sel juhul palun aasta parima kandidaatide hulgast kõrvaldada Merike Anderson, Anett Kontaveit ja Ragnar Klavan.
Väide: igaüks, kes soovib, võib ikkagi anda hääle Sildarule, valides EOK kodulehel hääletusriba «keegi teine».
Vastuväide: kui Sildaru poolt hääletamisele puudub kokkuvõttes takistus, siis miks jätta ta ebavõrdsesse olukorda võrreldes teiste kandidaatidega, keda EOK tutvustab valikus näo ja nimega?
Kui EOK Kelly Sildaru teemal inimeste ja ajakirjanike survele järele ei anna, siis äkki kaalub EOK vähemalt sellist konstruktiivset sammu, et lisab aasta treeneri valikusse tema isa Tõnis Sildaru. Tema puhul vähemalt vanus, 34, ju ei sega.