Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371

Teeõhtute sari jätkub vulkaaniloenguga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Risto Mets
Copy

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi populaarteaduslike teeõhtute sari «Huvitavat teadusest ja elust» peatub sel korral pikemalt Islandi saarel. Juttu tuleb vulkaanist, mis katkestas kevadel pikaks ajaks lennuliikluse suures osas Euroopas.


Island on nii noor, et kõige uuem islandi kivi pole veel tekkinudki. Kui näiteks Eestis on maapõu vaikne ja rahulik, siis Islandil on vulkaanipurskeid oodata iga kolme-nelja aasta tagant, vahendas ülikooli ajaloo muuseum.

Miks on vulkanism ebaühtlaselt maakera peal jaotunud? Kuidas tekkis Islandi saar? Millised on ta vulkaanid?  Kuidas nemad oma tulevasest tegevusest märku annavad? Vastused neile küsimustele annab Tallinna Tehnikaülikooli mäeinstituudi dotsendi Heidi Soosalu ettekanne.

Kord kuus toimuvatel populaarteaduslikel teeõhtutel on kõikidel huvilistel võimalus kuulata teadlaste ettekandeid avalikkusele huvipakkuvatel teemadel ning esitada oma küsimusi ja arvamusi. Teeõhtu toimub TÜ ajaloo muuseumi konverentsisaalis on tasuta ning algab 17. novembril kell 17.15.

Tagasi üles